Już częściej pośród osób, jakie sporo czasu spędzają na treningach mających na celu wyrzeźbienie sylwetki, mówi się o jedzeniu liofilizowanym. W jaki sposób coś takiego jest produkowane i czym jest tego typu żywność? Dlaczego może okazać się właściwym wyborem dla tych, którzy dużo ćwiczą?
Taki proces liofilizacji polega na zamrożeniu danego artykułu, a następnie odwodnienia go.

Zamrożenia często dokonuje się na przykład przy pomocy ciekłego azotu, jaki pozwala otrzymać dość niską temperaturę w bardzo krótkim czasie. Takie zmrożone produkty umieszcza się następnie w próżni i dopiero później usuwana jest woda. Podczas liofilizacji wykorzystuje się liofilizatory.

Nie ociągaj się! Jeśli zainteresowały Cię umieszczone tutaj notatki, to czytaj dalej, który jest w podanym linku. W nim znajduje się sporo szczegółów.

Gdy mowa o żywności, to otrzymuje się produkt o innym kształcie i rozmiarach, jak również waży on mniej aniżeli wcześniej. Tego typu technikę rozpoczęto pierwszy raz wykorzystywać przygotowując lekkie i treściwe racje żywnościowe dla żołnierzy walczących w czasie II Wojny Światowej.

firm

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej spotykamy warzywa oraz owoce liofilizowane, jakie mogą służyć, jako pełen wartości posiłek dla tych, którzy trenują owoce liofilizowane. Żywność taka zachowuje bowiem swoje wartości odżywcze.

W tym tekście znajdziesz interesujące informacje, lecz odszukaj także pozostałe materiały na ten temat. Zapewne będą ciekawe.

Nie zauważa się strat w witaminach czy składnikach mineralnych. Także ilość białka, węglowodanów jak i tłuszczy pozostaje mniej więcej taka jak była. Lekkość takiej żywności i mała objętość także nie jest tu bez znaczenia.

W konkretnej, racjonowanej porcji widzimy w dokładny sposób podaną ilość różnych substancji, co jest ułatwieniem dla trenujących, jacy jeść muszą dokładnie określone ilości określonych produktów o jedzeniu liofilizowanym. Czasami można się posiłkować takimi produktami bez strat dla organizmu.
Czym jest liofilizacja? Jak przebiega tego typu proces? Jaka żywność spotykana jest w postaci liofilizowanej?
Tagi: