Ciepły dom jest pierwszą rzeczą, o której marzymy wracając po ciężkim dniu w chłodny wieczór. Czasami jednak, zamiast błogiego ciepła, czujemy zimno i przyjazny pokój zmienia swoje oblicze.

Warto zastanowić się nad tym już podczas rozmów z architektem czy przy remoncie.
Jeśli macie taką możliwość, trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednio ocieplony dom. Ocieplenie poddasza, nawet jeśli nie jest zamieszkałe, jest bardzo ważne, bo tamtędy ucieka najwięcej ciepła – przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie. Duże znaczenie ma również wybór sposobu ogrzewania. Poradźcie się fachowca, który doradzi najlepsze dla was rozwiązanie, dostosowane do metrażu domu i waszych potrzeb oraz zadba o prawidłową konserwację całego systemu. Kolejnym ważnym czynnikiem są sprawne okna i drzwi bo one też mogą prowokować znaczące straty temperatury.
wydruk

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
ocieplenie poddasza

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com

W uzyskaniu przyjemnej temperatury możecie również skorzystać z alternatywnych sposobów, niewymagających dużego nakładu finansowego. Nawet zimowe słońce dostarcza ciepła, dlatego przed wyjściem rano rozsuńcie rolety.

Masz zamiar rozszerzyć swą wiedzę na taki temat? Zachęcamy zatem do zaglądnięcia do nowej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (http://www.psycholog-wroclaw.com/).

Wieczorem je zasłońcie, ponieważ są dodatkową ochroną od zimnego wiatru. Na podłogach można rozścielić gruby dywan.http://www.maleckamakeup.pl/ (www.maleckamakeup.pl/)Ten sposób co prawda nie nadaje się na szybkie ocieplenie poddasza, ale sprawi, że nie będziecie czuli niemiłego chłodu przenikającego od podłogi. Skutecznym sposobem jest także umieszczenie foli kuchennej za grzejnikami, dzięki czemu ciepło będzie odbijane do wewnątrz pokoju, a nie ulatywało na zewnątrz.

Wiele z przedstawionych powyżej sposobów można zrealizować samodzielnie i prosto, a rezultaty na pewno poprawią komfort w domu.
Kilka przydatnych sposobów na utrzymanie komfortowej temperatury w mieszkaniu podczas mrozów
Tagi: