Prowadzenie sesji z terapeutą wymaga posiadania znacznej wiedzy i doświadczenia. Młodsi stażem psychoterapeuci mają możliwość odbycia swoistych lekcji z w większym stopniu doświadczonym zawodowo specjalistą.
Tego typu superwizja ma na celu nie tylko wzbogacić wiedzę superwizanta (czyli psychologa, który zgłasza się po pomoc) poprzez poprawne zrozumienie oraz poprowadzenie przebiegu psychoterapii.

superwizja

Źródło: www.morguefile.com
Całość ma docelowo poprawić jakość świadczonych przez psychoterapeutę usług.

Czy wiesz, gdzie również możesz znaleźć inne tego rodzaju informacje? Jeśli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść (http://www.snmw.pl/numizmatyka-wycena-skup/) opublikowanego tam postu.

Nie należy tracić z pamięci, że najważniejsze jest dobro pacjenta, przy czym drugim powodem, dla którego wykonywana jest superwizja jest rozwój zawodowy superwizanta. Głównym powodem, dla którego prowadzi się tego typu proces, jest wygenerowanie przestrzeni do wysnuwania refleksji przez superwizanta, żeby był on w stanie przyjrzeć się własnym czynnościom oraz podejmowanym przez siebie krokom. W takiej bezpiecznej aurze mógłby on jeszcze raz przeanalizować swoje terapeutyczne realizacje z pacjentem. Ważny jest fakt, że superwizor nie udziela najmniejszych wskazówek, lecz jest otwarty na badanie zgłaszanych kwestii. Nie udziela jednak nieskomplikowanych porad oraz nie rozwiązuje bezpośrednio problemów sygnalizowanych przez superwizanta.

montaż

Autor: Krzysztof Brożyna
Źródło: http://www.flickr.com
Są różne postaci realizowania superwizji, a dobór tej, jaka będzie zastosowana w konkretnej sytuacji jest zależna od superwizora i od tego, w jaki sposób on rozumie kłopoty, które zostały zgłoszone przez psychoterapeutę. Mogłaby być to postać osobista lub grupowa.

Odnajdziesz w tym miejscu naprawdę szczegółowe omówienie (http://gemeo.pl/szablon2/shop/689—morganit.html) takiego tematu, zatem warto je dokładnie przeczytać. Dowiesz się wtedy dużo ciekawych informacji.

Superwizja ma pomóc psychoterapeucie w eksplorowaniu zagadnień związanych z jego pracą.

Omawiane są również trudności czy też kłopoty, które mają stanowisko podczas pracy z pacjentami. Z pomocą superwizji można by dowiedzieć się na temat swojej osoby wielu rzeczy. Poznawanie siebie pozwala na bardziej korzystne zrozumienie pacjentów.
Co to jest superwizja i jakiego rodzaju powinna ona nieść korzyści?
Tagi: