Jest to metoda zdobienia rzeczy, która obejmuje Druk na szczególnym papierze. Obraz taki jest przeznaczony do przełożenia na odmienną powierzchnię. Taką metodą oznaczać można przeróżne przedmioty.

oszczędność

Autor: Farther Along
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej popularna jest ona w modelarstwie redukcyjnym, gdy to na różne modele nanosi się napisy eksploatacyjne czy też przeróżne oznaczenia.
kalkomania

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj wykorzystywana jest kalkomania wodna do oznaczania modeli. Kalkę nakłada się wtedy odcinkami na mokro. Są 2 typy takiej kalkomanii: sztywna oraz miękka. Sztywną kalkomanię wykorzystuje się do oznaczania modeli większych, które posiadają większe powierzchnie napisów oraz znaków. Miękka kalkomania jest lepsza na małe modele, ponieważ podkład od nadruku jest cieńszy oraz w mniejszym stopniu zauważalny.

Nie możesz doczekać się następnych postów? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do serwisu (https://sklep.acana.com.pl/68-orijen-dla-psa), które da Ci szansę, by zaznajomić się z wielką porcją świeżych wiadomości.

Mogłaby ona dostosować się do modelu, wgłębiając się wszędzie. Dziś dostępne są kalki miękkie, jakie są wysokiej klasy i zrobione są przy użyciu drukarskich farb. Przy takiej kalkomanii duże oznaczenia trzeba rozdzielić na małe fragmenty.

Takie kalki wykonane są na podkładach kartonowych, jakie są przeważnie bladoniebieskie lub białe. Kalki są małe i zazwyczaj niełatwo odczytać jest ich treść. Jest metoda, żeby litery i cyfry na kalce były bardziej czytelne. Wypróbować należy to na zbędnym odcinku lub na najtańszej dostępnej kalce, aby nie zepsuć naszej. Trzeba najpierw pomalować kalkę od spodniej strony czarnym spirytusowym markerem. Wówczas spód zabarwi się a litery i cyfry staną się czytelne. W internecie jest nawet sporo wskazówek jak nakładać kalki na modele.

Kolejna strona, która zawiera informacje na ten temat pozwoli Ci pogłębić znajomość rzeczy. To istotne, zatem idź tutaj lampydodomu.pl i znajdź więcej szczegółów.

Wszystkiego można by się dowiedzieć, wystarczyłoby tylko poczytać.

Powinniśmy mieć w pamięci jednak, że kalka nadaje się do użycia tylko raz oraz niezwykle łatwo ją zniszczyć. Idealny efekt jest po pomalowaniu modelu przed nakładaniem kalki, błyszczącym bezbarwnym lakierem. Po nałożeniu kalki najlepiej jest pokryć ją matowym albo półmatowym lakierem.
Jakie są typy kalkomanii oraz co można dzięki niej oznaczać?
Tagi: