Dziś agencje z posiadłościami mają niezwykle dużo klientów. Zgłaszają się tam osoby, które pragną otrzymać pomoc w poszukiwaniu znakomitej oferty zakupu lub wynajmu domu.

Metalowa sprężyna

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nieczęsto pojawiają się osoby, które chcą wynająć albo sprzedać lokal.
Jeżeli ktokolwiek chce sprzedać lokum, zgłasza się do agencji nieruchomości z propozycją sprzedaży i zdjęciami budynku. Agenci mogą pomóc również w skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz wszystkich prawnych sprawach związanych z umowami. Pracownicy agencji mogą zająć się też takimi kwestiami jak sprawa rozdziału majątku. Kiedy małżeństwo rozwodzi się, mogą przyjść do agencji, by pomogła sprzedać im ich lokum i kupić 2 mniejsze. Wiąże się to z niezwykle różnymi formalnościami, więc małżonkowie samodzielnie sobie z tym nie dadzą rady. Zazwyczaj agencję wybieramy z polecenia albo szukamy w internecie właściwej. Musimy sprawdzić czym konkretne biuro się zajmuje oraz czy posiada swą siedzibę. Należy wybrać taką agencję, która zajmuje się jedynie handlem nieruchomościami, nie natomiast taką, dla której sprzedaż mieszkań jest pomocniczą branżą. Mogłaby zdarzyć się sytuacja, że agent będzie umawiać się z nami na spotkania w kawiarniach, wówczas mogłoby się okazać, że nie mamy do czynienia ze specjalistą. Wyłącznie dobry agent może pomóc nam w sprzedaży nieruchomości tak, żebyśmy na tym skorzystali.
Dobry agent, powinien posiadać licencję oraz ubezpieczenie OC. Takie uprawnienia musi pokazać nam na nasze życzenie. Ubezpieczenie OC jest bardzo istotne w wypadku popełnienia przez agenta pomyki.

Prezentowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis dekor szklany, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które także będą interesujące.

Dzięki polisie od Odpowiedzialności Cywilnej, Klient nie straci w wypadku nabycia mieszkania obciążonego hipoteką. Ma wówczas duże szanse na odzyskanie swych pieniędzy. Gdy zgłosimy lokum do sprzedaży, agent musi zrobić jego oględziny.

W czasie rozmowy wykonuje się jeszcze dodatkowe zdjęcia. Agent musi wiedzieć czy niedaleko domu jest przedszkole, sklepy czy urzędy.

Jeżeli myślisz, że przedstawiony temat jest godny zainteresowania, to bez obaw wejdź na ten link i przeczytaj udostępniony tu (http://www.e-militaria.pl/nfm_112) materiał – on również Cię zaciekawi.

Powinien też wiedzieć jaki jest dojazd do posiadłości.

Co musi posiadać dobry agent nieruchomości i w czym mógłby nam dopomóc?
Tagi: