Ogrodzenia wyprodukowane z kamienia są niezwykle eleganckie oraz widowiskowe, jednak ich konstrukcja jest dosyć skomplikowana, dlatego też obecnie często wykorzystuje się pewne alternatywne rozwiązanie, jakie stosowane jest w budownictwie do umacniania koryt rzecznych albo skarp.

gabiony

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
wełna

Źródło: pixabay.com
Do wykonania takiego rozwiązania wykorzystuje się specjalistyczne klatki, które są zrobione z metalowych prętów i siatki. Tego typu gabiony wypełnia się następnie kamieniami i buduje się mur ustawiając jedną klatkę na drugiej. Elementy wykonane z metalu są zabezpieczone przed korozją, poprzez ich ocynkowanie. Poza tym mogłyby być także pokryte alucynkiem czy warstwą z PCW. Obecnie w sprzedaży są gabiony, które mogą mieć szerokość 1m, długość od 1 do 4 m i wysokość od 0,5 do 1 m. Na teren budowy dostarczane są one w postaci złożonej, by potem wypełnić je kamieniami i połączyć za pomocą zszywek albo stalowego drutu. Należałoby dodać, że tego typu ściany nie potrzebują fundamentu i są bardzo mocne. Sprawia to, że tego typu gabionowe ogrodzenie z kamienia jest w naszym kraju coraz bardziej popularne.
obiekty

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chciałbyś wykorzystać tego typu rozwiązanie również na własnej posesji wystarczyłoby, że skontaktujesz się z dobrą firmą budowlaną i przedstawisz jej robotnikom własny pomysł. Jej robotnicy na pewno już się z nim spotkali i będą wiedzieć, jak należy podejść do tego projektu.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło producent opakowań styropianowych a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Kosz gabionowy o długości 2m kosztuje ok. 100 PLN, więc nie jest to szczególnie kosztowne rozwiązanie. Jego odmienną zaletą jest znaczna szybkość wznoszenia. Istnieją rozwiązania ze szklanymi kamieniami oraz oświetleniem LED.

Tego typu ogrodzenia (zobacz: ogrodzenia panelowe producent) są niezwykle ekskluzywne i przeważnie przeznaczone dla osób, które pragną swoje otoczenie uczynić nietypowym. Co istotne są solidne i wytrzymałe na warunki atmosferyczne.
Bardzo ciekawa i stosunkowo tania alternatywa dla kamiennego ogrodzenia
Tagi: