Ogrodzenia wyprodukowane z kamienia są niezwykle eleganckie oraz widowiskowe, jednak ich konstrukcja jest dosyć skomplikowana, dlatego też obecnie często wykorzystuje się pewne alternatywne rozwiązanie, jakie stosowane jest w budownictwie do umacniania koryt rzecznych albo skarp.

gabiony

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
wełna

Źródło: pixabay.com
Do wykonania takiego rozwiązania wykorzystuje się specjalistyczne klatki, które są zrobione z metalowych prętów i siatki. Tego typu gabiony wypełnia się następnie kamieniami i buduje się mur ustawiając jedną klatkę na drugiej. Elementy wykonane z metalu są zabezpieczone przed korozją, poprzez ich ocynkowanie. Poza tym mogłyby być także pokryte alucynkiem czy warstwą z PCW. Obecnie w sprzedaży są gabiony, które mogą mieć szerokość 1m, długość od 1 do 4 m i wysokość od 0,5 do 1 m. Na teren budowy dostarczane są one w postaci złożonej, by potem wypełnić je kamieniami i połączyć za pomocą zszywek albo stalowego drutu. Należałoby dodać, że tego typu ściany nie potrzebują fundamentu i są bardzo mocne. Sprawia to, że tego typu gabionowe ogrodzenie z kamienia jest w naszym kraju coraz bardziej popularne.
obiekty

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chciałbyś wykorzystać tego typu rozwiązanie również na własnej posesji wystarczyłoby, że skontaktujesz się z dobrą firmą budowlaną i przedstawisz jej robotnikom własny pomysł.

Jeżeli absorbują Cię prezentowane w niniejszym tekście tematy i chcesz zobaczyć więcej wiadomości na tego typu temat – wejdź tu.

Jej robotnicy na pewno już się z nim spotkali i będą wiedzieć, jak należy podejść do tego projektu. Kosz gabionowy o długości 2m kosztuje ok. 100 PLN, więc nie jest to szczególnie kosztowne rozwiązanie.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego materiału w kontekście takiej tematyki, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj (http://www.widlak-serwis.pl/wynajem-wozkow-widlowych-jaworzno.html). One także będą wartościowe.

Jego odmienną zaletą jest znaczna szybkość wznoszenia. Istnieją rozwiązania ze szklanymi kamieniami oraz oświetleniem LED.

Tego typu ogrodzenia są niezwykle ekskluzywne i przeważnie przeznaczone dla osób, które pragną swoje otoczenie uczynić nietypowym. Co istotne są solidne i wytrzymałe na warunki atmosferyczne.
Bardzo ciekawa i stosunkowo tania alternatywa dla kamiennego ogrodzenia
Tagi: