Urządzając kuchnię, niewiele osób myśli o okapie kuchennym. A to spory błąd. Choćby z tego powodu, że pochłania on nadmierną parę i zapachy z naszych potraw.

Panorama na Miejska Górkę

Źródło: pl.wikipedia.org
Osoby, które podczas aranżacji kuchni zrezygnowały z okapu, po pewnym czasie żałowały swojej decyzji.

Jeśli Twoim planem na dziś jest odszukanie następnego tak nietypowego artykułu jak ten, to stanowczo zalecamy tę ofertę. Pomyśl o tym – ona przypadnie Ci do gustu.

Powód rezygnacji z reguły był ten sam — urządzenie jest wielkie, blokuje mnóstwo miejsca i nie pasuje do designu pomieszczenia. Jednak okap wydaje się być bardzo potrzebny. To, że łapie parę z przygotowywanych potraw, sprawia, że w kuchni nigdy nie pojawi się zagrożenie pleśni na ścianach. Dodatkowo, wyłapuje również aromaty, co wydaje się być szalenie istotne w tych domach, w których kuchnia jest otwarta na salon lub literalnie jest w salonie. Dla tych, którym nie podobają się tradycyjne oraz duże okapy, można zaproponować nowość — okap teleskopowy. Inaczej nazywany bywa również okapem szufladowym. Ta druga nazwa może nam podpowiedzieć, że chodzi o okap, który jest bardzo płaski i montowany jest pod wiszącą szafką. Dlatego nie zajmuje miejsca i jest prawie mało widoczny. W momencie, kiedy chcemy go użyć, po prostu go wysuwamy i wtedy się uruchamia. Po zakończonym pichceniu zasuwamy go z powrotem. Wyciągana profile podokienne (rzuć okiem) może być zrobiona z tego samego materiału co szafki kuchenne i tym bardziej nie będzie się rzucać w oczy.

Jest to więc świetne wyjście dla tych, którzy nie mieli ochoty zdecydować się na okap z powodu jego gabarytów. W obecnych czasach zatem jesteśmy w stanie połączyć pożyteczne z elegancką aranżacją wnętrza kuchni.
Wśród kuchennych sprzętów ważna jest lodówka oraz kuchenka, jednak istotny jest również okap
Tagi: