Przy konstrukcji domu czasem (np. przez niekorzystne ukształtowanie terenu) zdarza się tak, że bardzo utrudnione, czy też nawet niemożliwe jest wykorzystanie kanalizacji grawitacyjnej. Właśnie w tamtym miejscu do usuwania nieczystości stosuje się przepompownie.
Skonstruowane są one m.

Meble Labirynth marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store
in. z pomp, które są wykorzystywane do wytwarzania ciśnień pomiędzy wlotem pompy (stroną ssawną), a wylotem pompy (stroną tłoczną). W ten sposób wykonywany jest transport nieczystości. Są one sprężone za pomocą siły mechanicznej, która jest tworzona przez wirnik, membranę lub tłok. Stanowczo najważniejszym parametrem pracy tego typu pompy jest jej efektywność, jaka jest mierzona przez objętość w litrach na sekundę. Pozostałym ważnymi czynnikami są wysokość unoszenia, moc i maksymalne ciśnienie tego urządzenia. Bardzo popularne na rynku są pompownie ścieków posiadające pompy, które określa się jako zatapialne. Posiadają one rożnego rodzaju budowę użytego w nich wirnika. Dlatego też planując zakup takiej pompy, trzeba wcześniej określić wielkość czynnika stałego i sam typ ścieków.

Zaintrygowały Cię wątki zawarte w tym artykule? Zapewne spodoba Ci się również dodatkowe czytanie (https://www.kuptoner.pl/serwis-drukarek). Nie zwlekaj więc i przejdź do kolejnej strony.

Występują modele, które są w stanie rozdrabniać wspomniane części stałe oraz są one wykorzystywane przede wszystkim w tego typu miejscach, gdzie instalacja musi gwarantować stosownie duże ciśnienie, żeby móc pokonywać opór powstały wskutek dużych wysokości.

Słynne na rynku są pompy, które gwarantują łatwy przepływ eliminujący możliwość zapychania pracującej pompy. Trochę w mniejszym stopniu chętnie kupowane są pompy, które mają wirnik jednokanałowy. Tłoczą one deszczówkę, wodę drenażową czy też ścieki, które zostały oczyszczone w sposób mechaniczny.

W razie zanieczyszczeń, które mają bardziej znaczące rozmiary (a których nie można rozdrabniać), stosuje się wirniki kanałowe. Wielkość ciała stałego przepompowywanego przez wirnik kanałowy może wynieść 85 mm.
Kiedy występuje konieczność użycia przepompowni nieczystości?
Tagi: