Wg. naszego prawa, wyrobienie firmowego stempla nie jest wymagane, jednak w rzeczywistości zazwyczaj mają miejsce okoliczności, gdy urzędnicy administracji publicznej go od przedsiębiorcy wymagają.
Pomimo tego, że prawie każdą pieczątkę może zamówić bez problemu każdy, urzędnicy państwowi są głusi na tego typu argumenty.

podatki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Nóż nawigator

Autor: www.sport-shop.pl
Źródło: www.sport-shop.pl
Wypełnianie różnego typu dokumentów bez wejdź http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe firmowej, budzi u nich zastrzeżenia co do autentyczności konkretnego pisma. Procedury, które są stosowane przez instytucje finansowe i Urząd Skarbowy (np. odpowiednia rubryka w formularzu) często sprawiają, że przedsiębiorca jednak powinien ją wyrobić. Wtedy, gdy jej nie mamy, a zostaniemy o nią poproszeni, przeważnie wystarczy w takiej rubryce napisać „brak pieczęci firmowej”. W obrocie gospodarczym wymagane jest podawanie pewnego zakresu danych, więc jeżeli postanowimy zamówić firmową pieczątkę, powinny na niej się znaleźć takie informacje jak imię i nazwisko posiadacza firmy oraz jej nazwa, ponieważ za ich brak grozi grzywna w wys. do 5000 złotych. W wypadku osoby fizycznej jest to m.in. imię i nazwisko, adres prowadzenia działalności oraz numer NIP, z kolei w wypadku spółki handlowej: jej nazwa, dane adresowe spółki, numer NIP, oznaczenie sądu rejonowego czy też wysokość kapitału.
Przy wyrabianiu strona http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe firmowej moglibyśmy dodać tam firmowy logotyp. Ponadto firmy, w których można by ją wyrobić, posiadają wiele ich wzorów, które moglibyśmy wykorzystać lub się nimi wzorować przy tworzeniu swego pomysłu. Kolejnym jej elementem, który możemy w dowolny sposób zmieniać jest krój oraz (w pewnym stopniu) wysokość czcionki.

Jeżeli do firmy, która ją wytworzy nie przyniesiemy swojego projektu pieczątki, jej pracownicy polecą nam pomysł na jej wykonanie. Można by odnaleźć bez problemu spółkę, która wykona nam ją tanio oraz w dobrej jakości.
Jakie dane muszą się znaleźć na firmowej pieczątce?
Tagi: