Duża ilość mieszkańców naszego kraju, którzy wyjechali parę lat temu choćby do Wielkiej Brytanii na zarobek, po powrocie do Polski może ubiegać się o zwrot należącego się im podatku.

Wymaga to odpowiednich kompetencji i naturalnie doświadczenia, dlatego też warto jest korzystać z pomocy specjalistycznych spółek.
produktów

Autor: RESERVED
Źródło: RESERVED
Żeby otrzymać zwrot podatku zapłaconego na terenie Anglii konieczne jest m.in. wypełnienie formularza P85.

Taki odsyłacz do strony (http://linde-mh.pl/pl/Produkty/Wozki-spalinowe/) przybliży Ci większą ilość informacji na omawiany temat, który tak niesamowicie Cię zainteresował i zwyczajnie wciągnął.

Jest on przeznaczony osobom, które powróciły do kraju na stałe. Tego typu druk musi być uzupełniony dokładnie w języku angielskim. Konieczne jest udzielenie odpowiedzi na wszelkie będące w nim pytania. Trzeba także dołączyć oryginalne wersje formularza P45, który jest przekazywany po zakończeniu umowy o pracę. Po zakończeniu procedury zwrotu opodatkowania, urząd odeśle je osobom zainteresowanym. Jeśli z jakiegokolwiek względu pracodawca nie wyda formularza P45, nadal można złożyć wniosek o zwrot podatku z Anglii. Można to wykonać wykorzystując informacje, które były udostępnione członkowi personelu wraz z wypłatą (payslip). Podatek wypłacany jest np. przelewem do mieszczącego się w Anglii banku lub pocztą pod adres podany w druku P85.

Powyższy opis nie dotyczy m.in. osób, które pracowały na zasadach samozatrudnienia (self-employment). Tego typu osoby samodzielnie rozliczają podatek od dochodów oraz są zobowiązane do złożenia stosownych zeznań podatkowych. Tego typu osoby także mogłyby (w określonych sytuacjach) mieć nadzieję na zwrot zapłaconego opodatkowania.

Jeszcze odmienne reguły dotyczą osób, które pracowały w branży remontowej na bazie tzw. karty CIS.

Jeśli twierdzisz, że opisywany tutaj tekst jest wartościowy oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a zobaczysz więcej informacji pozycjonowanie stron.

Jeżeli interesuje Cię taka sytuacja, warto byłoby skorzystać z profesjonalnej pomocy funkcjonujących w tej dziedzinie biur.

Jaki druk trzeba uzupełnić, żeby otrzymać zwrot podatku z Anglii?
Tagi: