Stłuczki drogowe mogłyby zdarzyć się dosłownie w każdym miejscu, jednak jeżeli będą miały miejsce gdzieś za granicą, do całej sprawy doszłyby jeszcze innego rodzaju kłopoty.

Jest przecież możliwość, że po prostu nie znamy zarówno języka np. niemieckiego, ani obowiązujących na terenie Niemiec przepisów.

nauka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
wypadek Niemcy

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli tego typu nieszczęście dosięgnie również i Ciebie, trzeba naturalnie postępować tak jak w Polsce, tzn. wyłączyć silnik, włączyć światła awaryjne czy (w miarę możliwości) udzielić pierwszej pomocy pozostałym uczestnikom tego wypadku. Bardzo znaczącą sprawą jest ustalenie osoby, która jest sprawcą danego zdarzenia drogowego. To naturalnie należy do policji, jednak nie powinniśmy podpisywać jakiegokolwiek pisma, jeśli nie znamy dosyć dobrze języka niemieckiego. Warto jest zwrócić się o pomoc do firmy, która jest wyspecjalizowana w tego typu wypadkach. Przede wszystkim, jeśli to nie my jesteśmy uznani za sprawcę. Moglibyśmy się wtedy starać o odpowiednie odszkodowanie czy (w co poniektórych przypadkach) również zadośćuczynienie.
Trzeba wiedzieć, że jeżeli wydarzy się wypadek Niemcy jako ludzie, działają (do jakiegoś stopnia) podobnie jak Polacy. W tamtym miejscu także moglibyśmy uzyskać odszkodowanie za rozbITy samochód albo zadośćuczynienie za doznane szkody na zdrowiu. Dla przykładu jeżeli koszt naprawy pojazdu okaże się wyższa niż 130% jego ceny rynkowej, to poszkodowany może uzyskać różnicę między wartością rozbitego auta, a ceną samochodu sprzed wypadku.

Wymagana jest naturalnie idealna znajomość nie tylko j.

Czy masz ochotę może mieć link do strony płaszcze grzewczo chłodzące, gdzie oczekują na Ciebie następne teksty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz portal.

niemieckiego, ale również prawa. Dlatego też należałoby zatrudnić w tego typu okoliczności specjalistów, którzy m.in. powołają biegłego.

Co warto zrobić, gdy będziemy osobą poszkodowaną w wypadku w Niemczech?
Tagi: