Natura wyposażyła ludzi w 32 zęby, gdyż aż taka ilość jest niezbędna do normalnego żucia. Niestety z upływem lat szczęka ulega pomniejszaniu, z tego też powodu im więcej mamy lat, tym większe mamy problemy.
Pojawiają się ubytki uzębienia czy wady zgryzu.

kot

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie od wielu lat technika dentystyczna jest w stanie stosować implanty zębów, które są swoistymi zamiennikami naszych naturalnych. Obecnie stosowane są dwa rodzaje implantów. Pierwszy, stosowany od kilkudziesięciu lat to implant wykonany z tytanu. Jest on w kształcie walca o dość porowatej powierzchni.

Jeśli ten tekst Cię interesuje, to wejdź na ten odnośnik – zobaczysz tam użyteczny link, który z pewnością uznasz za godny uwagi.

Ponadto jego odcień jest szarosrebrny, zatem nie wygląda on za estetycznie. Ma on jednak tę zaletę, że stosunkowo dobrze integruje się z tkanką kostną, a jest to niezwykle istotne. Ich następnym minusem jest to, że wraz z upływem czasu mają one tendencję do obniżania linii przyzębia.strona www orijen orijenW wyniku tego typu implanty stają się bardziej widoczne dla otoczenia.

implanty łomża

Autor: Ken Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony używane są także implanty wykonane z cyrkonu, jakie prezentują się o wiele bardziej estetycznie. Ich kolor bardzo przynosi na myśl naturalną tkankę zębową, a ich drugą mocną stroną jest to, że cechują się one niezwykle dużą biozgodnością, zatem szybko łączą się z kością szczęki. Są one niezwykle odporne na małe temperatury czy na korodowanie. Jeżeli interesują Cię tego typu implanty Łomża jest miastem, w którym funkcjonuje bardzo profesjonalny gabinet dentystyczny.

Miej na uwadze, że na początkowej wizycie odbywa się jedynie niezobowiązująca konsultacja wstępna, na której lekarz oceni dostępne opcje. To, jakie implanty mogą zostać wszczepione jest zależne od danego pacjenta oraz istniejących u niego czynników kostnych.
Ile zębów powinien mieć przeciętny człowiek?
Tagi: