Ślusarstwem nazywamy tego typu zawód, którego reprezentant specjalizuje się obróbką metalu na zimno i reperacją wykonanych przy jego wykorzystaniu narzędzi. Inaczej mówiąc jest to specjalista, który w ramach swoich zadań chętnie zajmie się naprawą zamka czy dorabianiem kluczyków.
Ma też uprawnienia, żeby na zamówienie właściciela otworzyć zatrzaśnięte drzwi.

Brama segmentowa WIŚNIOWSKI wyposażona w mechanizm otwierający OPTIMUM. Całość oznaczona europejskim certyfikatem CE gwarantujący bezpieczeństwo systemu.

Autor: WIŚNIOWSKI
Źródło: WIŚNIOWSKI
Mogą one prowadzić do domu czy choćby samochodu. Naturalnie ślusarz musi przed wykonaniem tego typu usługi wylegitymować osobę, na zlecenie której ma awaryjnie otworzyć drzwi. Należałoby wiedzieć, że ślusarstwo to jeden z najstarszych dziedzin na świecie. Nawet mimo dużego postępu technologii, reprezentanci takiego zawodu są wciąż niezwykle potrzebni.

Nie masz ochoty przerwać czytania intrygującego tematu na tym artykule? W takim razie zapraszamy do nowych – kliknij w źródło kolumbia kawa i przejdź na podobną stronę.

Ich zdolności stosowane są w bardzo wszechstronnie pojętym przemyśle maszynowym, stalowym czy też budowlanym. Ślusarstwo polega na ręcznej albo maszynowo-ręcznej obróbce metalu na zimno. Produkty takiej obróbki są potem wykorzystywane przy montowaniu czy też naprawieniu różnego typu konstrukcji wykonanych ze stali i sprzętów technicznych czy też przy wytwarzaniu różnorodnych metalowych przedmiotów.

eleganckie garnki

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
akcesoria

Autor: ESCO
Źródło: ESCO
Mogłyby to być choćby klucze, ramy czy też ogrodzenia lub okucia lub płaskowniki. Aby móc funkcjonować w tego typu zawodzie należy skończyć technikum zawodowe o profilu ślusarskim albo co najmniej właściwą tzw. „zawodówkę”.dowiedz się więcej rf frakcyjny rf frakcyjnyKonieczne dokumenty można również uzyskać po odbyciu kursu.

Aktualnie ślusarstwo jest tak rozbudowaną dziedziną, że adepci mogliby dalej poszerzać swą wiedzę w tego typu specjalizacjach jak m.in. ślusarstwo narzędziowe. Robią oni skrawające narzędzia do mebli, uchwyty oraz przyrządy obróbkowe czy narzędzia do kontroli oraz mierzenia.
W jakich problemach może pomagać nam taki fachowiec jak ślusarz?
Tagi: