Ślusarstwem nazywamy tego typu zawód, którego reprezentant specjalizuje się obróbką metalu na zimno i reperacją wykonanych przy jego wykorzystaniu narzędzi. Inaczej mówiąc jest to specjalista, który w ramach swoich zadań chętnie zajmie się naprawą zamka czy dorabianiem kluczyków.
Ma też uprawnienia, żeby na zamówienie właściciela otworzyć zatrzaśnięte drzwi.

Brama segmentowa WIŚNIOWSKI wyposażona w mechanizm otwierający OPTIMUM. Całość oznaczona europejskim certyfikatem CE gwarantujący bezpieczeństwo systemu.

Autor: WIŚNIOWSKI
Źródło: WIŚNIOWSKI
Mogą one prowadzić do domu czy choćby samochodu.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (https://www.twojkantor.zgora.pl/) w tym miejscu, odnajdziesz tam podobne informacje.

Naturalnie ślusarz musi przed wykonaniem tego typu usługi wylegitymować osobę, na zlecenie której ma awaryjnie otworzyć drzwi. Należałoby wiedzieć, że ślusarstwo to jeden z najstarszych dziedzin na świecie. Nawet mimo dużego postępu technologii, reprezentanci takiego zawodu są wciąż niezwykle potrzebni. Ich zdolności stosowane są w bardzo wszechstronnie pojętym przemyśle maszynowym, stalowym czy też budowlanym. Ślusarstwo polega na ręcznej albo maszynowo-ręcznej obróbce metalu na zimno. Produkty takiej obróbki są potem wykorzystywane przy montowaniu czy też naprawieniu różnego typu konstrukcji wykonanych ze stali i sprzętów technicznych czy też przy wytwarzaniu różnorodnych metalowych przedmiotów.

eleganckie garnki

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
akcesoria

Autor: ESCO
Źródło: ESCO
Mogłyby to być choćby klucze, ramy czy też ogrodzenia lub okucia lub płaskowniki. Aby móc funkcjonować w tego typu zawodzie należy skończyć technikum zawodowe o profilu ślusarskim albo co najmniej właściwą tzw. „zawodówkę”. Konieczne dokumenty można również uzyskać po odbyciu kursu.

Aktualnie ślusarstwo jest tak rozbudowaną dziedziną, że adepci mogliby dalej poszerzać swą wiedzę w tego typu specjalizacjach jak m.in. ślusarstwo narzędziowe. Robią oni skrawające narzędzia do mebli, uchwyty oraz przyrządy obróbkowe czy narzędzia do kontroli oraz mierzenia.
W jakich problemach może pomagać nam taki fachowiec jak ślusarz?
Tagi: