Produkty, które są przewożone na paletach muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczane przed jakimkolwiek typem uszkodzeń. Niekorzystne mogą być wszystkie uszkodzenia lub działanie warunków pogodowych.
Podstawowym rodzajem takiego zabezpieczenia jest owinięcie palety w folię polietylenową stretch.

Co ciekawe, jest ona najbardziej efektywną i jednocześnie najtańszą dostępną na rynku folią. Cechuje ją niezwykle znaczna gibkość, duża wytrzymałość na oddziaływanie pary wodnej, sole, kwasy czy zasady. Ponadto jest ona dosyć odporna na małe temperatury. Do szybkiego zabezpieczania palet służą specjalistyczne owijarki palet.

Intryguje Cię problematyka omawiana w tym artykule? Przeczytaj oprócz tego także inne pokrewne treści – zwyczajnie wejdź tutaj depaletyzatory.

Bardzo usprawniają one proces foliowania palety. Możliwa jest dzięki nim niezwykle efektywna paletyzacja, co najczęściej wykorzystują centra dystrybucyjne, które potrzebują produktywnych rozwiązań.

zawias

Źródło: pixabay.com
technologia

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
pora na rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Służą one do maszynowego zabezpieczania palet za pomocą folii stretch i pracują one w cyklu półautomatycznym albo mechanicznym. Jeżeli jakieś przedsiębiorstwo chce kupić owijarkę do palet, za ustaloną cenę otrzymuje samo urządzenie (także jego przywiezienie), instalację i kurs dla PRacowników.

Niniejszy artykuł posiada interesujące informacje na opisywany temat – jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę przenośniki taśmowe, która opisuje zbliżone problemy.

Podczas trwania tych szkoleń przekazywana będzie potrzebna wiedza dotycząca działania takich urządzeń. Mogą nie tylko bardzo przyspieszyć foliowanie, ale także niemal trzykrotnie szybciej rozciągnąć folię, co ma znaczny wpływ na koszty foliowania. Obliczenia wskazują, że stosowanie owijarki oznacza oszczędność ok. 70 % folii.

Owijarka poza tym wpływa na skracanie czasu pracy członków personelu magazynu. Z owijarki półautomatycznej mogą natomiast skorzystać firmy, które nie wymagają dużej skuteczności foliowania.
Jaka folia jest obecnie najczęściej stosowana do zabezpieczania palet?
Tagi: