W naszym klimacie organizacja ceremonii ślubnej w plenerze nie jest tak popularne, co w poniektórych innych krajach. Z innej strony nie są one zupełnie nieosiągalne, gdyż w każdym przypadku będą charakteryzować się czymś, co jest niedostępne dla najlepszej nawet restauracji.

człowiek

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
ślub w plenerze

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie tak w każdym przypadku, bez względu na miejsce zamieszkania. Jeżeli podjęliśmy już z naszą drugą połówką decyzję o wybraniu tego typu właśnie ceremonii, powinniśmy zawczasu starannie sprawdzić zakres wymaganych czynności, a również odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań. Pozostaje jeszcze kwestia, czy ślub w plenerze miałby być ślubem kościelnym, czy cywilnym. Z uzyskaniem cywilnego nie powinno być jakichkolwiek kłopotów, ponieważ od 2013 roku Urzędy Stanu Cywilnego za dodatkową opłatą 1000 złotych, mogą udzielać ślubów poza swoim urzędem.
wazony dekoracyjne

Autor: marneejill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak ma to być ślub kościelny, to otrzymanie koniecznej zgody może być trochę trudniejsze. Trzeba bowiem szczerze uzasadnić przyczyny, które sprawiają, że pragniemy zawrzeć związek małżeński poza kościołem.

Atrakcyjne treści oczekują na Ciebie na nowej stronie, która została poświęcona tej samej tematyce. Kliknij w link i dowiedz się także (http://www.sweet-home.pl/34,Torty-dla-dzieci-2.html) nowych szczegółów.

Dobrze jest posiadać także wSPArcie księdza, który miałby udzielić ślubu. Na szczęście ostatnio władze kościelne coraz chętniej wymaganej zgody udzielają. Trzeba przedstawić propozycję miejsca, w którym miałaby przebiegać ceremonia, chociaż należy pamiętać, że nie mogłyby być one w żaden sposób uwłaczające dla powagi instytucji Kościoła. Poza wszystkimi konwencjonalnymi dokumentami, trzeba również przekazać zgodę posiadacza gruntu, na którym miałaby się odbyć ceremonia.

Po otrzymaniu zgody należy przestrzegać wszystkich wymogów, które są stawiane czy to przez Kościół, albo przez Urząd Stanu Cywilnego. Bywają one różne, jednak w każdym przypadku musimy wybrać miejsce do powieszenia krzyża albo godła.
Czy zorganizowanie ślubu w plenerze jest w Polsce legalne?
Tagi: