Zaczynając własną działalność gospodarczą trzeba się zetknąć z tematem rodzajów opakowań na towar. Bo oczywiście liczy się biznetowar (polecamy zalecamy tą stronę), ale towar trzeba doręczyć. Na co zwrócić uwagę, by koszty opakowania były niskie?

pudełko

Przede wszystkim cena powinna posiadać znaczenie, ale nie rozstrzygające. Jeżeli zdecydujemy się na pakowanie naszych przedmiotów w niedrogie opakowania, występuje spora szansa że przedmiot będzie uszkodzony podczas doręczania.

Poza tym pamiętajmy, że w zasadzie pierwszy kontakt z naszym towarem ma miejsce przy otwieraniu pudełka. Ludzie prawie od razu wyrabiają sobie opinię po pierwszym kontakcie dotykowym przez to właściwie wybrane opakowanie to szansa na to, by stworzyć dobre wrażenie. Weźmy np. sytuację gdy np. jubiler sprzedaje swój wyrób i daje go w zwykły cienki karton. Gdy dokładnie ten sam towar byłby zapakowany w eleganckie opakowanie z nazwą firmy, wtedy wrażenia klienta można by określić jako znacznie bardziej pozytywne.

opakowanie-1

Jeśli już wspomnieliśmy zagadnienie pudełek, to gdzie szukać opakowań, gdy przykładowo chcemy kupić opakowania na pizze? Zasada najistotniejsza – najlepiej składać duże zamówienia. Zasady ekonomii są proste. Jeśli decydujemy się na zamówienie kilkunastu sztuk to ich wyprodukowanie będzie droższe. Jeśli jednak zamawiamy od razu kilkaset, to cena za jedną sztukę będzie niższa. Dlatego najlepiej składać zamówienia nieczęsto, a od razu kupować więcej.

Jak odszukać producenta opakowań? Jest spora szansa, że w naszym województwie działa producent – warto potwierdzić w panoramie firm. Przeważnie wielkość i rodzaj zamówień jak np. rozmiary opakowań można ustalić bezpośrednio z wykonawcą, toteż trafionym pomysłem jest wybranie się do producenta producenta i ustalenie szczegółów na miejscu.

pudła

Innym wartym sprawdzenia źródłem jest oczywiście internet. Bez problemu można tam znaleźć oferty sklepów jak i producentów. Drugim krokiem jest przesłanie zapytania. Trzeba opisać co tak naprawdę chcemy, jakie opakowania, czy to mają być opakowania do cateringu czy innego rodzaju. Poza tym warto zadeklarować, jaką ilość potrzebujemy na miesiąc. Przez to dostaniemy dokładniejszą propozycję i lepiej poznamy koszty opakowań.

Przy starcie współpracy należy zwracać uwagę na jakość i rzetelność dostawcy. Gdy okaże się że spełnia on nasze oczekiwania, to dobrze taką współpracę kontynuować. Gdy liczba naszych zamówień będzie wzrastać, istnieje spora szansa, że dużo łatwiej przyjdzie nam negocjowanie cen. Cel jest tu jasny – chcemy osiągnąć jak najniższą cenę za pojedyncze opakowanie. Na pewno może to być dość trudne na początku, ale z czasem – jak już nasza firma będzie rosnąć, będzie to osiągalne. W końcu sumarycznie pudełka stanowią istotną część produkcji. Liczy się oczywiście sam towar, ale kwestii opakowania nie ma sensu bagatelizować.

Gdzie nabyć pudełka
Tagi: