Komputeryzacja nie tylko uprościła archiwizację faktur. Stała się też dużym ułatwieniem w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Obecnie prowadzenie przedsiębiorstwa jest wykonalne bez opuszczania biura. Sporym ułatwieniem są różnorodne aplikacje komputerowe usprawniające prowadzenie sklepu online czy elektroniczny obieg dokumentów. Obieg taki znacząco ogranicza czas wymagany do sfinalizowania czynności, a oprócz tego zapobiega generowaniu zbędnych faktur w obrębie przedsiębiorstwa. Wszystkie faktury są bowiem przechowywane w pamięci komputera, ewentualnie na zewnętrznym dysku. Jest to bardzo pomocne gdy prowadzi się małe przedsiębiorstwo.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Ulepszenie systemu
Każda współczesna firma jest wyposażona w oprogramowanie ułatwiające obieg faktur w firmie. Nie wszystkie oferowane rozwiązania są jednak niezbędne do właściwego działania obiegu. Niewielki sklep internetowy nie będzie potrzebował skomplikowanego oprogramowania. Obieg dokumentów w takiej firmie jest bowiem krótszy niż w wypadku korporacji zatrudniającej bardzo wiele osób. Znaczy to, że możliwa jest rezygnacja z części możliwości oferowanych przez oprogramowanie, co pozwoli zaoszczędzić wirtualną przestrzeń , a co najważniejsze cenny czas. Każde oprogramowanie umożliwia skonfigurowanie swoich funkcjonalności na potrzeby właściciela firmy, dokumentacja załączana przez dystrybutora jest w tym procesie niezwykle przydatna.

Polecane systemy
Przodującym producentem oprogramowania ułatwiającego obieg faktur w większych i małych firmach jest marka Kofax. Programy sporządzane przez tę firmę są stosowane i poważane w firmach całego świata. W celu poznania oferty firmy, należy w Internecie wyszukać hasło „partner kofax”. System partnerski umożliwia oprócz tego bezpieczne przesyłanie faktur pomiędzy przedsiębiorstwami mającymi dostęp do tego systemu. Dostęp do systemu jest zupełnie darmowy, przedsiębiorca ma poza tym dostęp do bezpłatnej pomocy w razie awarii, oraz bogatej dokumentacji technicznej. Tylko niektóre, bardziej zaawansowane funkcjonalności programu są płatne (ten serwis).

Inwestuj w elektroniczny obieg dokumentów w twoim biznesie
Tagi: