W zależności od struktury i zastosowania, prasy są z dużą częstotliwością wykorzystywane do preparowania tworzyw syntetycznych lub wyrobów wykonanych z metalu, używanych praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Każde urządzenie techniczne, w którym są stosowane siłowniki hydrauliczne wykorzystuje prasę. Mocne strony napędów hydraulicznych, to duże siły, proste i skrupulatne sterowanie a także ogromna trwałość. Dzięki ulepszeniom technologicznym, prasa hydrauliczna jest dziś szybsza i znacznie bardziej dokładna z możliwością zastosowania sterowników elektronicznych. Połączenie prasy hydraulicznej ze sterowaniem elektronicznym, pozwalają na zwiększenie wydajności podczas procesów produkcyjnych.

elektromechanika, arapneumatik
Prasa hydrauliczna sprawdza się w tłoczeniu, wykrawaniu a także procesach gięcia. Prosty system sterowania oraz kalibracja głębi zejścia siłowników hydraulicznych, w dużym stopniu aktywuje cykl pracy maszyny. Porządna konstrukcja, wysoki skok siłownika oraz solidny stół roboczy sprawia, że maszyny znajdują duże zastosowanie w zakresie plastycznej obróbki metalu lub różnego rodzaju podnośnikach. Tutaj dobrym przykładem może być winda. Prasy o charakterze hydraulicznym, mogą być używane również do przetwarzania i obrabiania surowców wtórnych oraz w czasie prasowania proszków ceramicznych. Prasa (szczegóły tutaj: http://www.maragency.pl/kategoria/odwadnianie-osadow/prasa-srubowa/90/http://www.maragency.pl/kategoria/odwadnianie-osadow/prasa-srubowa/90/) hydrauliczna o klasycznej budowie, stosowana jest w podnośnikach oraz w układach hamulcowych aut. Klasyczna budowa pompy tłokowej wykorzystywana jest tylko i wyłącznie w układach, które nie wymagają dużej siły nacisku. Z kolei prasa zębatkowa będzie idealna do montażu mniejszych tulej i łożysk oraz do prac rękodzielniczych. Jest wyposażona w precyzyjnie frezowany stół z otworem do usuwania odpadów i dwoma gwintowanymi otworami mocującymi. Specjalistyczna prasa hydrauliczna warsztatowa gwarantuje skuteczną obróbkę elementów blaszanych o różnej wielkości.

pneumatyka, arapneumatik

Zaprojektowana i zrobiona z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, gwarantuje niezwykle wydajną pracę. Więcej pras tutaj.

Instrukcja obsługi prasy nie jest trudna. Prasa – zapoznaj się z ofertą prasy pneumatycznearapneumatik.pl – hydrauliczna została tak skonstruowana, aby mogła być obsługiwana przez jednego człowieka. Wypada też wspomnieć, że prasa hydrauliczna tego typu, jest dostępna w dość przystępnej cenie. Dzięki temu, kupiec dostanie precyzyjną prasę hydrauliczną, która na sto procent przyczyni się do wzrostu efektywności pracy przy obróbce plastycznej.

Typy pras a przemysł
Tagi: