Pensjonatów w Polsce jest sporo – bo i sporo jest miejsc, które są warte uwagi. Dziewicze Mazury, Morze Bałtyckie albo góry… To wyraźnie pokazuje, że Polska jest ładnym krajem. Czyli ogólnie jest gdzie odpocząć. Jednakże wśród posiadaczy pensjonatów można zauważyć wielką konkurencję. Nie może dziwić, bo przecież w bardzo wielu przypadkach miejsc do spania jest od zatrzęsienia. Co zatem mógłbym napisać posiadaczom pensjonatu, którzy pragną w jakiś sposób skłonić turystów do tego by z dużo większą ochotą korzystali z ich gościny?

asprodukt, sauny, spa
Moim zdaniem dobrym pomysłem jest SPA. Choć SPA (spabaltica.pl) pewnie może się kojarzyć z milionowymi inwestycjami, to w końcu wcale nie piszę w tym przypadku o jakichś bardzo dużych wydatkach. Zasadniczo mowa tutaj (sprawdź ofertę) o małym SPA, które być może nie będzie najbardziej popularnym miejscem tego typu w okolicy, lecz spowoduje, że będziemy mieli większą przewagę nad konkurencją. Solidne wyposażenie spa jest podstawą, w końcu chociaż zapewne nie posiadamy bardzo dużej gotówki, to i tak w żadnym razie nie powinniśmy założyć, iż SPA może być biedne. Za jakość należy płacić. Więcej na o wyposażeniu spa tutaj. Garść pomysłów na to, aby uatrakcyjnić własny pensjonat tutaj

Szczególnie trzeba pomyśleć o saunie. Brak sauny w SPA? To dziwne. Lubię saunę, a zresztą kto lubi tego uczucia? Można w sumie powiedzieć, że jeżeli rozniesie się na świat wieść, iż akurat w naszym pensjonacie jest klasyczna sauna, to pewnie po niedługim czasie zauważymy duży wzrost liczby rezerwacji. Hej, w końcu jeśli masz do wyboru: zwykły pensjonat albo też miejsce, w którym prócz łóżka zapewniono SPA, to zapewne wybierzesz drugą opcję. Będziesz miał okazję nawet nieco podwyższyć cenę, choć nie można przesadzać.

sauna, wyposażenie spa

Autor: STUAimages
Źródło: http://www.flickr.com
A więc: musisz na serio pomyśleć czy być może czymś OK nie jest to by postawić u siebie SPA. Ostatnio architekt zaproponował mi względnie niedrogie projektowanie saun (np. ) – no i okazało się, że naprawdę nie mówimy w tym momencie o bardzo dużych kosztach. W takim razie: poszukujesz ciekawego udogodnienia, dzięki to któremu wreszcie prowadzony przez Ciebie pensjonat będzie cechował się lepszym poziomem? A więc gorąco polecam stawianie na SPA. W przeważającej większości przypadków będzie to rewelacyjna inwestycja, której w żadnym razie nie pożałujesz!
Jak zrobić bardziej atrakcyjnym własny motel?
Tagi: