Praca w takim miejscu, jak biuro rachunkowe, może stać się idealnych wyborem życiowym, który zaprocentuje silnie w przyszłości. Nie ma jednak tak banalnie – aby pracować w biurze rachunkowym należy spełnić restrykcyjne normy. Zawód księgowego jest w naszej ojczyźnie regulowany przez prawo państwowe. Identycznie jest w sytuacji innych fachów, takich jak np. geodezja lub adwokatura.

Jeśli właśnie teraz kończysz szkołę średnią i nie wiesz, co zamierzasz robić w życiu dorosłym, przemyśl obranie tej drogi kariery. W tym tekście prezentujemy warunki, jakie należy zrealizować, żeby zostać pracownikiem (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-umowy-na-czas-okreslony-w-swietle-nowych-przepisow) biura księgowego. Najbardziej istotnym dokumentem, który zezwala na pracę w tym ważnym fachu, jest certyfikat zgodności unii celnej (przedsiębiorstwa więcej w temacie) wydawany przez organy państwowe. Żeby go uzyskać, trzeba zrealizować poniższe warunki:

– zainteresowany musi posiadać skończone studia mgr na kierunku o specjalizacji rachunkowość oraz mieć za sobą pełne trzy lata stażu w zawodzie

Mały podatnik czyli kto?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

– jeśli osoba, która ubiega się o uzyskanie certyfikatu nie skończyła odpowiedniego kierunku na uniwersytecie, musi w tym wypadku po zdobyciu magistra udać się na kierunkowe studia podyplomowe oraz, podobnie jak w poprzednim wymogu, zaliczyć 3-letnie praktyki w firmie księgowej i wykazują znajomość takich zagadnień jak wycena rezerw.

– osoby, które zaliczyli tylko liceum oraz mają maturę, mogą zaliczyć test państwowy, o ile uprzednio zaliczyły dwuletni staż w firmie, która zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych

Taki model kariery jest świetnym wyborem, ponieważ aktualnie w państwie można zauważyć wzmożony popyt na usługi księgowe. Sytuacja młodzieńców, którzy są bez pracy nawet po zaliczonych studiach magisterskich, jest teraz w Polsce nieciekawa, dlatego warto postawić na te kierunki nauki na uczelni, które dadzą później pracę w opłacalnym fachu. Biuro akturaiuszy (LINK) jest miejscem dla ludzi z ambicjami.

Źródło:
Biuro rachunkowe