Szukanie pracy to dla wielu trudny temat, ale jak wiadomo kluczem do sukcesu jest aktualne CV. Na nim z kolei oszałamiające wrażenie da się zrobić dzięki zdjęciu. Typowe poszukiwania pracy wyglądają identycznie i problematycznym etapem jest konstruowanie dobrego CV, a następnie listu motywacyjnego. Fotografię czasami traktujemy bez pomysłu, zamieszczając sztuczne ujęcia z dowodu osobistego. To pewnego rodzaju fotografia reklamowa, stąd też należy dopasować je właściwie do sytuacji. Część uważa, że zdjęcie niczego nie zmieni, dlatego że liczy się doświadczenie. Jeśli na pewno na co dzień lubimy oceniać po wyglądzie, z jakiego więc powodu rekruterzy nie mogliby nas uznać za inteligentnych tylko ze względu na zdjęcie.

Złe zdjęcie, czyli…

Z doświadczeń rekrutujących, że zdarzają się naprawdę niewłaściwe zdjęcia niekompletnie ubranych kobiet i panów imZdjęcie (adres tej strony)h. Zdjęcie na luzie nie powinno być jednoznaczne z pstryknięciem z zaskoczenia na weselu kuzynki. Kolejna zasada to aktualne zdjęcie. Na fotografii należy wyglądać tak, jak zaprezentujemy się na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej. Sporo szukających wysyła własne CV ze zdjęciem w sepii, a kolejni dodają nietypowe ozdobniki do tła.

Stanowisko i dobór zdjęcia

Wiadomo, że, gdy poszukiwacz walczy o poważne kierownicze stanowisko, zdjęcie musi być przede wszystkim eleganckie, więc przyda się fotografia korporacyjna Warszawa wprowadziła taką modą: zdjęcie w odpowiednim stroju, zaplanowane przez profesjonalnego fotografa i to zazwyczaj zdaje egzamin. Jeżeli nie zapewni kolejnego etapu rekrutacji, z pewnością nie przyczyni się do porażki. Z kolei inne bardziej kreatywne stanowiska, wymagające autopromocji, a nawet „inności”, zdecydowanie potrzebują intrygujących fotografii. Projektantka może wysłać także swój look book, a pracownik kreatywny agencji interaktywnej może spokojnie zaprezentować się nie tak oficjalnie. Zdecydowanie, jeśli zależy nam na dobrym wrażeniu, pochwalić się fotografią i nakierować na siebie uwagę – dobrze umówić się z profesjonalistą na niedużą sesję. Dobra wizja profesjonalisty może okazać się prawdziwą inwestycją. zdjęcie (patrz szczegóły)

Dobre zdjęcie do CV
Tagi: