Gdy wpadniemy na pomysł na biznes, lecz nie posiadamy środków na jego zrealizowanie możemy wykonać różnego typu kroki które pozwolą nam na otrzymanie pieniędzy. Wydaje się, że jest to niezwykle skomplikowane, ale to złe podejście. Oczywiście, czasami wniosek o dofinansowanie wydaje się być pisany po „chińsku”, zaświadczeń trzeba dołożyć bardzo wiele, ale nie ma rzeczy niemożliwych, z pewnością sobie z tym poradzimy. Jak zatem otrzymać dofinansowanie dla firmy?

Flaga Unii Europejskiej

Zdecydowanie warto pojawiać się na różnych imprezach przeznaczonych właśnie dla ludzi z pomysłami. Stwórzmy startup, prezentujmy się na różnego typu konferencjach, spotkaniach startupów itp. Na każdej takiej imprezie możemy odnaleźć wielu reprezentantów firm, które szukają dla siebie ciekawych możliwości inwestowania pieniędzy. Nim jednakże udamy się na takiego rodzaju wydarzenie – przygotujmy się. Poczytajmy w internecie o marketingu, brandowaniu, b2b i podobnych. Prościej nam będzie przyciągnąć potencjalnego inwestora, kiedy odczuje on, że jesteśmy zaangażowani się w projekt, przemyśleliśmy rozmowy, a nie jedynie mamy pomysł i teraz czekamy z założonymi rękami na to, że ktoś za nas go przekuje w biznes.

Zwłaszcza jeśli chcielibyśmy działać w Sieci przyłóżmy się odpowiednio do negocjacji z inwestorami. Różnego rodzaju e-usługi są tak rozpowszechnione, że potencjalny inwestor nie będzie tracił czasu na wysłuchiwanie nieskładnego stękania i odejdzie na dalsze poszukiwania ciekawszych partnerów do rozmowy.

Unijne dotacje dla firm faktycznie może być trudno dostać. Dlatego może dobrze by było przedtem zainteresować się dofinansowaniami proponowanymi przez urzędy pracy, lub urzędy miejskie? To też jest możliwe a zaledwie kilku osobom chce się wyszukać, pojechać na spotkania z odpowiedzialnymi osobami i po prostu otrzymać dla swojego przedsięwzięcia pieniądze. O dofinansowaniu UE też na stronie

Nawet jeśli z początku nie będzie to jakaś ogromna kwota, to na pewno pozwoli nam czegoś dokonać. Być może będziemy mogli zakupić potrzebny sprzęt, być może dostaniemy dotację na promocję.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tutaj (https://bankrumia.pl/oferta/oferta-dla-firm/kredyt-inwestycyjny/) – wejdź w link i przejdź do następnej strony pełnej ciekawych postów.

Nie bójmy się również zwracać z propozycją współpracy do dużych, świetnie rozwijających się korporacji. Czasem jest tak, że osoby stojące na czele firmy są zaganiane i nie bywają na wydarzeniach z branży. Powinniśmy dotrzeć do nich inną drogą, zaciekawić własnym projektem i swoim charakterem. To może się udać! Zawsze powinniśmy próbować.

Więcej o pozyskiwaniu funduszy na rozwój firmy na

W jaki sposób zdobyć dofinansowanie dla firmy
Tagi: