Liczba odsłon naszej witryny w internecie często zależy w ogromnym stopniu też od jej adresu. Gdy jest łatwy do zapamiętania, powiązany z branżą w jakiej funkcjonujemy i odpowiednio krótki, mamy duże szanse, że ewentualny użytkownik zapamięta informacje o domenie, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!

Zwykle firmy wykorzystują darmowe domeny internetowe, z tego powodu, że nazwy przedsiębiorstw najczęściej są unikatowe. Oczywiście żeby zarejestrować tego typu domenę trzeba tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zazwyczaj zdarza się, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni załatwiają to we własnym zakresie. Jeżeli jednak nie wiemy co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko działa, warto zlecić założenie i projekt witryny internetowej firmie, która się w takich działaniach specjalizuje.

Nie czekaj – jeżeli masz ochotę przeczytać dalsze wątki (https://novagroup.pl/produkt/lezanka-mlw-wellness) na ów niezwykle ciekawy temat, to wejdź w link pod spodem i przejdź do następnego tekstu.

Adres www to podstawa na naszej stronie

Źródło: searchmarketingpost.com

Firma ta prawdopodobni poleci nam założenie naszej witryny na tak zwanej domenie generycznej. To nic innego jak adres internetowy zawierający słowa potocznie wykorzystywane w języku. Przykładem domeny generycznej jest na przykład albo Takiego typu adres najczęściej zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasami osiągają bardzo wysokie ceny, można się o tym przekonać, kiedy spojrzymy na aukcje (zobacz nowa platforma zakupowa) domen. Bywają tak drogie, dlatego, że bazują na najprostszych skojarzeniach. Gdy chcemy znaleźć nowy akumulator do auta właściwie od razu do głowy przychodzi nam, aby wpisać adres

Jeśli planujemy mieć witrynę internetową pod tego typu adresem, a domena została już wykupiona, warto skontaktować się z jej nabywcą – być może będzie chciał ją odsprzedać, zwłaszcza, jeżeli nie istnieje pod tym adresem żadna strona. przydaje się wówczas informacja o domenie którą możemy odszukać na stronie firmy w której została zarejestrowana. Nie jest to trudne, zazwyczaj te informacje są ogólnodostępne.

Jeżeli chcemy mieć stronę właśnie na domenie generycznej, ale nie możemy się zdecydować która będzie dla nas najlepsza dobrze jest przejrzeć możliwości. Obecnie jest takich opcji wyboru domeny naprawde wiele. jeśli wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” bez problemu odnajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mieli możliwość by wybrać coś odpowiedniego.

Źródło: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Co trzeba wiedzieć o domenach?
Tagi: