Na dworze lato w pełni, upały, nikt z nas na pewno nie myśli o tym co będzie w grudniu, a przecież to doskonały moment, by rozważyć kupno nowych opon zimowych do naszego auta. Wielu dystrybutorów w tej części roku wyprzedaje je po okazyjnych cenach.

Naturalnie są to nowe opony, w idealnym stanie, ale sprzedawcy chcą opróżnić powierzchnie magazynowe przed dostawą nowych modeli. Stąd pomysł na obniżki cen. Opony zimowe to bardzo istotny element wyposażenia auta (bez względu na to czy to opony (wróć) terenowe czy opony do motocykli. Są ogromnie istotne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, więc nie bywajmy tematu.

serwis volkswagena kraków

Autor: Istockphoto
Źródło: Istockphoto

Wciąż dzieje się tak, że właściciele samochodów w ogóle nie zmieniają opon na zimowe. Zasłaniają się głupimi argumentami, jak na przykład ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież jeżdżą powoli itp. To błąd i zwykły brak wyobraźni! Do wypadku nie potrzeba wiele, wystarczy kawałeczek oblodzonej nawierzchni, aby auto zaczęło tańczyć na jezdni. Polecamy serwis volkswagena krakówSą niestety jednak ludzie, którzy szczycą się tym, że nie używają zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to jeszcze stwarzają wielkie zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale wziąć bywają ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i aż w taki wielkim stopniu nieodpowiedzialni. Zgroza.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo istotne, dlatego zwracajmy uwagę na stan opon w naszym samochodzie. Opony zimowe to nie fanaberia, to konieczność, jeżeli nie chcemy, żeby nasze auto stało się jeżdżącą katastrofą. Dobrze jest już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo miejsca, a da się dużo zaoszczędzić przy okazji letnich promocji. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. W Internecie na pewno znajdziemy wiele ofert, a może nawet uda nam się zdobyć opony lepszej klasy (np.http://www.ambro.pl/ (ambro.pl/)opony Michelin, opony Bridgestone) za mniejsze pieniądze. Sprawdź części samochodowe volkswagen.

Jeśli nie mamy swojego garażu zawsze możemy opony schować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to dużym problemem i opony w spokoju wyczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Warto być gotowym.

Opony na zimę kupuj latem!
Tagi: