Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i lubiane w obrębie całego świata od wielu stuleci. Z początku ich wartość upatrywano wyłącznie w kwestiach estetycznych, czyli kształcie kryształów i połysku. Te cechy też miały wpływ na to, że z kamieni szlachetnych zaczęto produkować elementy dekoracyjne. Kamienie te jednak to nie tylko piękno i blask, ale również sporo praktycznych właściwości.

O pozytywnym wpływie kamieni na zdrowie człowieka mówi dużo historii, gdzie każdemu kamieniowi przypisuje się inny rezultat. Kamienie szlachetne charakteryzują się różnym stopniem twardości. Te o najwyższym poziomie twardości są niezwykle potrzebne w przemyśle.

Czy uważasz, że umieszczone tutaj dane są atrakcyjne? Jeśli tak, to przejrzyj treść (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/niewinne-wina-zero-procent/wina-musujace/), a znajdziesz w tamtym miejscu nie mniej ważne fakty, które przyciągną Twoją uwagę.

Najtwardszy materiał znaleziony na Ziemi czyli szmaragdy używany jest do wyrabiania tego rodzaju elementów jak ostrza pił i wiertła do twardych powierzchni. Natomiast minerał o najniższym poziomie twardości czyli talk ma zastosowanie w środkach chemicznych i kosmetykach.

Ozdoby

wspaniała drogocenna korona

Autor: July staff Sino
Źródło: http://www.flickr.com

Z kamieni szlachetnych w największym stopniu wyrabia się różnego typu ozdoby. Nadają się do tego zarówno kamienie najcenniejsze takie jak diament, jak również kamienie półszlachetne jak cytryn. Ten ostatni zresztą w wyrobach ozdobnych prezentuje się bardzo korzystnie ze względu na atrakcyjną formę kryształów i ich żółto-złotą barwę. Do kupienia jest bardzo wiele rodzajów biżuterii z kamieni. Charakterystyczne jest to, że minerały najczęściej bywają oprawione w srebro, rzadko w złoto. Tak więc oferowana jest biżuteria srebrna z minerałami w postaci pierścionków, naszyjników, kolczyków i innych. Poza tym można dostać produkty mniej eleganckie, a zarazem mniej kosztowne, w postaci na przykład wisiorka z pojedynczym minerałem na rzemyku.

Pod tym linkiem opublikowana jest podobna strona opisująca tę tematykę. Przeczytaj także podobny świetny serwis na ten temat. On też jest godny polecenia.

Ozdoby tego rodzaju są szczególnie lubiane przez dzieci – więcej.

Pozostałe produkty
Kamienie takie jak na przykład agat idealnie nadają się do przerabiania na różnego rodzaju elementy codziennego użytku. W wielu miejscach można znaleźć agatowe przyciski do papieru w rozmaitych formach, świeczniki czy figurki. Oprócz tego wspaniałym pomysłem na podarunek może być szachownica z agatu w zestawie z kompletem figur również wykonanych z tego kamienia. Niektóre minerały takie jak większość kwarców są podatne na zmienny kształtu, innez kolei jak na przykład malachit czy cyrkon bardziej nadają się do produkcji prostych ozdób.
Akcesoria z kamieni półszlachetnych do nabycia w internecie
Tagi: