Harcerstwo jest grupą współcześnie wciąż chętnie wybieraną w Polsce. Grupuje ona dzieci i młodzież, osoby, które pragną zyskać nowe umiejętności – zwłaszcza takie, których zazwyczaj nie można nabyć w placówce szkolnej. Są takie drużyny, do których można zapisywać dzieci już w wieku przedszkolnym. Ponadto zazwyczaj na pierwsze zbiórki chodzą pierwszoklasiści i dzieci w podobnym wieku. Osoby nowe w harcerstwie, które nie ukończyły jeszcze 10 lat, określane są mianem zuchów.

Ogólnie w Polsce funkcjonują dwie duże organizacje harcerskie, do których można przynależeć. Różnią się one lekko zabarwieniem ideologicznym, w jednej z nich na przykład większą uwagę zwraca się na sprawy religii. Odmienne są również naszywki harcerskie i inne symbole, które są oznaczeniem członkostwa w określonej organizacji. Ponadto sporo aspektów jest wspólnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprzęt wyjazdowy.

Ubiór

skaut

Autor: east_mountain
Źródło: http://www.flickr.com

Tym, co od razu odróżnia członków harcerstwa na tle grupy rówieśników, jest specjalny ubiór. Mundurki harcerskie sklep to w pierwszej kolejności określony mundur. Kolor części munduru oraz wygląd konkretnych jego części zależy przede wszystkim od grupy, do której się przynależy. Bluzy od mundurów występują więc w takich barwach jak szary, ciemna zieleń lub błękit. Poza tym w zależności od okazji i pełnionej funkcji dopasowuje się różnorodne nakrycia głowy, przykładowo kapelusz czy rogatywkę (zobacz – sklep online – składnica harcerska).

Nie jesteś w stanie doczekać się następnych wpisów? Stworzyliśmy dla Ciebie łącze do wpisu (https://czarnakreda.pl/czarna-kreda-nawoz/), które da Ci szansę, by zaznajomić się z ogromną porcją świeżych informacji.

Mundury damskie trochę różnią się od chłopięcych krojem, a przede wszystkim tym, że zamiast spodni przewidziane są charakterystyczne, dopasowane do bluzy spódnice.

AkcesoriaOprócz samej odzieży i butów, dla członków harcerstwa przewidziane jest też niezbędne wyposażenie (top 10 polecanych produktów). Są to przykładowo różnego rodzaju dodatki do munduru, które mają różne znaczenie.

Czy zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to naciśnij tu (https://www.linde-mh.pl/pl/O-nas/) i przejrzyj tam kolejne frapujące wpisy. Nie ociągaj się!

Należą do nich naszywki, sznury i innego rodzaju elementy. Część z nich uzyskuje się z czasem, w miarę uzyskiwania odpowiednich sprawności harcerskich. Do typowego wyposażenia każdego członka harcerstwa zalicza się też tak zwana finka, czyli rodzaj noża przydającego się w wielu różnych sytuacjach. Finki harcerskie można kupić w wielu miejscach, na pewno najlepszym z nich jest składnica harcerska.

Akcesoria pomocne w harcerstwie