Stal odporna na ścieranie ma szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywana w sektorze budowlanym, górniczym, branży wydobywczej i gospodarce odpadami. Najlepiej ocenianym rodzajem blach wytworzonych ze stali trudnościeralnej jest blacha hardox. Jest ona wyjątkowo odporna na zużycie ścierne, co jest kluczowe w produkcji przemysłowej.

Jednocześnie dzięki dużej twardości i plastyczności wyróżnia się znaczną wytrzymałością. Ta właściwość zwiększa użyteczność wytwarzanych maszyn.

Zaciekawił Cię ten tekst? Wejdź na nasz link, w tamtym miejscu na pewno znajdziesz jeszcze więcej faktów na problem, który Cię zaciekawił.

Doskonale sprawdzą się bez względu na sytuację, niezależnie od branży, w której mają zastosowanie. Blachy hardox pomimo swojej twardości są łatwe w obróbce, co zwiększa ich zakres wykorzystania. Stal hardox nie traci własności nawet w trakcie wyginania, kształtowania jak również spawania. Wykonywane z niej maszyny przemysłowe oraz ich elementy np. noże przemysłowe oraz zgarniacze charakteryzują się niezwykłą odpornością na mechaniczne uszkodzenia i długim czasem użytkowania. Urządzenia wyprodukowane ze stali hardox są lżejsze od innych dostępnych na rynku.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

Noże maszynowe

Ruby płużne czy noże maszynowe zwane również nożami przemysłowymi mają różnorodne zastosowanie. Produkowane są ze stali trudnościeralnej, dlatego wspaniale sprawdzają się w przemyśle. Noże maszynowe stosowane są w przemyśle metalowym, papierniczym, drzewnym, tytoniowym, w przemyśle tworzyw sztucznych oraz recyklingu, w przemyśle spożywczym, gumowym, przemyśle poligraficznym. Noże maszynowe to: noże do cięcia, do cięcia i wycinania, do łupania, mielenia, do kruszenia, do heblowania oraz noże do odcinania. Walorem noży maszynowych jest zastosowanie najlepszych materiałów wsadowych, które dobierane są indywidualnie do potrzeb przerobowych. Produkcja noży z blachy hardox trzykrotnie wydłuża okres użytkowania ostrzy, co wpływa na zmniejszenie kosztów serwisowania.

Zgarniacze

Zgarniacze stosowane są między innymi do oczyszczania taśmociągów z pozostałości po transportowanych materiałach. Jest to bardzo istotne, dlatego, że nieusunięte resztki wpływają na obniżenie trwałości całego systemu transportu, generując dodatkowe koszty utrzymania maszyny. Zgarniacze podnoszą wytrzymałość i niezawodność ciągu transportowego, poprzez obniżenie częstotliwości napraw, ponadto ograniczają poziom hałasu i zapylenia. Zgarniacze wyróżniają się znaczną sprawnością oczyszczania, podniesioną elastycznością w trakcie zgarniania resztek. Ich montaż (zobacz usługi demontaż linii produkcyjnych) nie jest skomplikowany. Wykorzystywane są w oczyszczalniach ścieków, w zakładach papierniczych, w przemyśle spożywczym i metalowym.

Stal Hardox, maszyny przemysłowe
Tagi: