Rolą programów lojalnościowych, jak mówi nazwa, jest kreowanie i umacnianie relacji między dwoma podmiotami. Najbardziej powszechne są tego sortu przedsięwzięcia, w których marka próbuje stymulować lojalność klientów. Zwykle w użyciu są takie techniki, jak na przykład specjalne karty, dzięki którym kupujący gromadzą punkty, naliczane za częste zakupy. Następnie takie punkty można wymienić na rozmaite nagrody. Badania udowodniły, że dzięki takim przedsięwzięciom konsumenci rzeczywiście są zachęceni do zakupów i przywiązani do marki. Z tej przyczyny wiele marek realizuje takie programy, nawet gigantyczne koncerny globalne.

Biznes, mężczyźni

Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter

programy lojalnościowe B2B (dodatkowe informacje: ) to modyfikacja opisanych wyżeń programów tego rodzaju. W tym wypadku chodzi o wykreowanie solidnej relacji pomiędzy dwiema firmami. Wszakże w gospodarce oprócz relacji konsument-marka funkcjonują też kluczowe relacje handlowo-usługowe na linii firma-firma. Programy lojalnościowe B2B mogą być więc bardziej rozbudowane niż klasyczne biznes-konsument.

Czy dodatkowe wiadomości odnoszące się do poruszanej tu sprawy będą dla Ciebie wartościowe? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to wiarygodne informacje.

Naczelnym zadaniem firmy, która jest dostawcą jakichś artykułów bądź usług dla danej marki, jest wzmacnianie lojalności, by otrzymywać regularne zlecenia. To kluczowe zwłaszcza teraz, gdy w rodzimej gospodarce panuje niepokój i wszystkie podmioty biznesowe próbują zabezpieczyć sobie przewidywalną przyszłość. A jakie kształty mogą przybrać programy lojalnościowe B2B? Tak samo jak w przypadku relacji przedsiębiorstwo-konsument premiowane są regulane zakupy, jednak naturalnie nie używa się kart na punkty. Czasami marka, która dostarcza pewne dobra premiuje pracowników kontrahenta pewnymi bonusami. Mogą to być np. podróże do egzotycznych państw albo promocje na towary.

Umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli pragniesz zaprojektować efektywny program tego gatunku, zatrudnij specjalistów z agencji reklamowej. Na dodatek tacy fachowcy mogą realizować dla marki takie złożone zadania, jak raporty z prowadzenia programów lojalnościowych.

Programy lojalnościowe B2B
Tagi: