IT to angielski akronim od zwrotu „technologia informacyjna”. Branża ta jest ogromnie szeroka i dotyczy wszystkiego co związane z urządzeniami komputerowymi, stronami internetowymi oraz oprogramowaniem. Aktualnie jeśli firma nie ma strony internetowej, uważa się ją za mało ważną na rynku. Komputeryzacja urzędów i instytucji państwowych, zarządzanie danymi firm, czy naprawa urządzeń komputerowych daje wiele miejsc na rynku pracy. Dość wysokie zarobki są jednym z powodów, dla których studia na kierunku informatyka są jednymi z najczęściej preferowanych studiów z kierunków ścisłych. Specjaliści rynku zatrudnienia są zdania, że zapotrzebowanie na specjalistów w Zakresie technologii informacyjnej będzie stale rosło.

MSI Wind Top AE2210

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Co po uczelni wyższej?Studenci na kierunku informatyka zazwyczaj podejmują pracę już w trakcie studiów. Duża liczba przedsiębiorstw szuka niedrogiej i zdolnej siły roboczej do dorywczej pracy, przykładowo przy tworzeniu programów mobilnych. Najbardziej pożądaną przez studentów pracą jest wypróbowywanie programów komputerowych. Szczególnie poszukiwaną jest praca testera gier komputerowych. Nie jest to jednak prosta praca, tester (kontynuuj: na stronie firmy) wyszukuje pomyłki popełnione przez programistów i wprowadza poprawki. W tym zawodzie wymaga się więc zaawansowanej umiejętności analitycznego myślenia, oraz stuprocentowej znajomości kilku języków programowania. Z tej przyczyny do tej pracy częściej wybiera się osoby posiadające udokumentowane, w najlepszym przypadku kilkuletnie doświadczenie przy tworzeniu oprogramowania.

Wielka korporacja najlepszaBadania rynku zatrudnienia wykazały że korporacje działające w branży technologii informacyjnej bardzo dbają o zatrudnione w nich osoby. Bezpłatna stołówka, siłownia i stoły do gry w bilard w miejscu pracy, to tylko część wygód fundowanych przez takiego pracodawcę. Korporacje informatyczne działają zazwyczaj w sektorze usługowym. Jedną z najczęstszych usług świadczonych przez takie przedsiębiorstwa jest tzw. outsorcing it (wejdź: polecana usługa ItKontrakt). Outsorcing opiera się na przejęciu odpowiedzialności za właściwe działanie sieci informatycznej zewnętrznej firmy. Firmy (R2faktury program najlepsze rozwiązanie dla biznesu) decydują się na tego typu rozwiązanie kiedy posiadanie swojego działu IT jest z rozmaitych względów nierentowne.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do kolejnej witryny, gdzie wyszukasz atrakcyjne wpisy – wejdź w link do witryny (https://glazurex.com.pl/porta/).

W takim wypadku skorzystanie z usług outsourcingowych jest najrozsądniejsze.

Dlaczego warto ubiegać się o pracę w branży IT?
Tagi: