W naszym kraju, Austrii, USA, najzwyczajniej we wszystkich państwach, ciągle utrzymuje się na bardzo dużym poziomie popyt na wszelkiego rodzaju blachy. Cóż, z pewnością są one potrzebne w wielu branżach. Zwłaszcza w budownictwie.

Blacha

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanówmy się w takim razie, jakie blachy mają tak naprawdę zastosowanie. Może nie znam się na blachach, ale bez wątpienia wiem nieco na owy temat. W końcu przez 5 lat pracowałem na kierowniczym stanowisku u czołowego producenta blach. Ciężko zatem sądzić, iż np. blacha do kontenerów (produkty na jest najzupełniej nieznajomym dla mnie tematem.

Trzeba chociażby zwrócić uwagę, że bez blach niemalże cała nasza gospodarka stałaby na gorszym poziomie. A więc chociaż w sumie można wyobrazić sobie świat bez blach, to jednak jest to ciężkie. Nie chodzi tutaj tylko o budownictwo, o nasze domy, dachy, lecz także chociażby sektor morski. Pewnie z takiej przyczyny najbogatszymi ludźmi na świecie są tacy inwestorzy, którzy mają firmy trudniące się stalą – a więc obrabianiem jej, etc. Można powiedzieć, że popyt na stale specjalne będzie nieustannie wzrastał, no na pewno nie będzie stać w miejscu.

Sam z wielką chęcią jakiś czas temu kupiłem akcje stalowego giganta – nie trzeba nawet być nadmiernym optymistą, aby dostrzec, iż zapewne nie stracę zainwestowanej forsy, a wręcz odwrotnie – zarobię względnie spore pieniądze. W trakcie pracy w tej branży dostrzegłem, że często na przykład ludzie nie wiedzą czym tak naprawdę są stale specjalne bądź na ten przykład stal konstlaser (cięcie laserem)yjna (odsyłam: tutaj). Wiem, iż to w istocie trudne kwestie, lecz zastosowanie stali jest tak zróżnicowane, że wypada nieco zwiększyć swoją wiedzę. Takie jest moje prywatne zdanie.

A więc prawda jest taka, że blachy, generalnie stal, majcięciu (zobacz cięcie laserowe)że znaczenie. Ciężko myśleć, iż jest inaczej. Chcę jeszcze nadmienić, że gdy kilka dni temu kupiłem blachę – była akurat mi potrzebna do domu, dokonałem tego drogą internetową. Przecież spokojnie przykładowo blachodachówki mamy okazję kupić w jednym ze sklepów internetowych. Bardzo często mówimy o sporo niższych cenach blach, a więc zyski nie należą do małych. Takie są właśnie fakty – zwróć na to większą uwagę, drogi czytelniku.

Jakie zastosowanie ma blachy do kontenerów?
Tagi: