Pełnoletni mieszkańcy Polski muszą raz do roku wysłać do urzędu skarbowego swoje rozliczenie PIT. To całkowicie jasne, że należy płacić należne podatki, w żadnym razie nie spóźnić się z rozliczeniami. Potem będziemy mieli niemałe nieprzyjemności. I dlatego właśnie trzeba mocno uważać! Należy także pomagać potrzebującym – ciężko sądzić inaczej. Choć na co dzień w wielu przypadkach nie wiemy jak pomóc innym, a na dodatek nie mamy wielu wolnych środków, to fakty są takie, że pit opp sprawia, iż mamy możliwość pomóc potrzebującym bez najmniejszego szastania pieniędzmi!

1% swojego podatku najzwyczajniej w świecie mamy możliwość przeznaczyć dla jakiejś fundacji.

Jeżeli chcesz zgłębić więcej szczegółów na ten temat, to użyj źródła (http://www.foliograf.pl/billboardy/), na której odnajdziesz zbliżone dane – po prostu kliknij tu.

A nawet jeśli nie wybierzemy żadnej z nich, tak czy siak nie pozyskamy pieniędzy – tak czy siak pójdą one do potrzebujących – wybranych w drodze losowania. To pokazuje, że w żadnym razie nie można sądzić, iż czymś OK jest to, aby nie wybrać jednej z organizacji! Bardzo często uskarżamy się na choćby własnego pracodawcę, który rzekomo za mało nam płaci – a w końcu wcale nie jest powiedziane, iż sami zdajemy sobie sprawę jak niezmiernie istotne jest to by nie zapominać o ludziach…

napis na plaży pomoc

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

W zasadzie osoby, które nie mają zielonego pojęcia jak przekazać jeden procent nie powinny uważać, iż to takie ciężkie – . Należy odnaleźć szanowaną fundację, a później wpisać jej dane w rozliczeniu PIT. Musimy zwrócić uwagę, że u nas funkcjonuje dużo fundacji. Czyli czysta matematyka pokazuje, iż są wśród nich kiepskie instytucje. Przydałoby się wybrać taką fundację, która faktycznie pomaga potrzebującym ludziom, czyli nie jest czystym biznesem, firmą dającą niemałe pieniądze. Mam ogromną nadzieję, że takie fundacje są mniejszością.

Trzeba również szczegółowo sprawdzić to, czy w istocie nasza fundacja faktycznie poprawnie wywiązuje się z własnych zadań, na przykład nie zalega ze sprawozdaniami. Bardzo często fundacje tak jakby nawalają, co powoduje, że ludzie darujący takowym 1% podatku tak czy siak nie są w stanie ich przekazać. Czyli podsumowując: mamy możliwość pomóc bliźniemu w bardzo łatwy sposób (czytaj tutaj). Powinniśmy jednak zachować rozwagę, abyśmy pomagali naprawdę potrzebującym. W większości przypadków tak jest, ale nigdy nie można sądzić, iż to obowiązujący standard. Świat bywa okrutny.
Ratować potrzebujących można również bez wydawania swoich pieniędzy
Tagi: