W ciągu ostatniego stulecia przemysł na całym świecie uległ ewolucji. W większej mierze przykłada się uwagę do ochrony środowiska oraz praw pracowników. Wiele zmian przeszły również urządzenia wykorzystywane w produkcji przemysłowej – te nowsze są tańsze i bardziej wydajne. Przemysł w Polsce również nie stoi w miejscu, mimo ogólnie panujących opinii, należy pamiętać o tym, że polski przemysł jest jednym z najlepiej rozwiniętych w całej Europie.

Przemysł

Autor: Fif’
Źródło: http://www.flickr.com

W których miejscach można zauważyć najbardziej znaczące zmiany?

Rewolucja przemysłowa kojarzyła się z maszynami parowymi i ogromnymi, ceglanymi budynkami fabryk, których rozpadające się pozostałości można do dziś oglądać w całej Polsce. Na dzień dzisiejszy hale przemysłowe nie są budynkami z cegieł, a szkieletowymi budynkami pokrytymi poszyciem blaszanym.

Te informacje wciągnęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej ubezpieczenia transportowe danych na innych stronach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz poniżej.

Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić wielkie kwoty pieniędzy i dużo czasu. A w razie bankructwa firmy, jej pozostałośći nie będą już psuć wyglądu otoczenia. Tego typu halę można za niewielką cenę zdemontować, a stalowy szkielet i poszycie kwalifikują się do recyklingu. Dużo prościej jest również dostosować tego rodzaju obiekt do jej przeznaczenia.

W dzisiejszych czasach bowiem standaryzuje się również akcesoria i maszyny przemysłowe, w taki sposób, żeby mogły działać w tego rodzaju budynku. Taka standaryzacja posiada dużo zalet, z drugiej strony przez to wszystkie budynki wielkich fabryk wyglądają niemalże identycznie. Nadal nie jest to pozytywne dla krajobrazu Polski.

Magazyn

Autor: ryan kuonen
Źródło: http://www.flickr.com

A gdzie czas stoi w miejscu?

Niektóre wynalazki ery przemysłowej wciąż są używane w dzisiejszym przemyśle. Mimo, że od czasu ich wynalezienia zostały udoskonalone. Idealnym przykładem miejsca, gdzie tego typu maszyny pracują są kotłownie parowe. Kotły parowe przeszły wiele zmian – są znacznie bezpieczniejsze i wydajniejsze niż kiedyś, stosuje się je nadal ze względu na ich niezawodność.

Współczesne kotły są także ekologiczne. Do opalania w takich kotłach nie stosuje się już węgla a specjalne wysokoenergetyczne mieszanki. Co z tym związane, emisja niebezpiecznych substancji jest zminimalizowana. Mimo wszystkich wymienionych usprawnień technika parowa w dalszym ciągu kojarzona jest z przemysłem minionych wieków.

Poznaj polską branżę przemysłową
Tagi: