Przewóz ludzi to niezwykle rozbudowana i skomplikowana dziedzina transportu. Największym wyzwaniem stawianym przed firmą transportową jest transport niewielkiej grupy osób na znaczne odległości. Jest to usługa szczególnie popularna w gronie obywateli Polski pracujących za granicą. Każda osoba, która pragnie skorzystać z tego typu usługi wyrusza z innego punktu i zmierza w inną częśc kraju. Skoordynowanie tego typu trasy sprawia więc ogromną trudność przewoźnikom. Jednak dzięki użyciu raczej niewielkich samochodów osobowych, może być to interes ekonomicznie korzystny.

Często występujące trasy

jazda na stopa

Autor: Danwithnoname
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej oblegane są trasy na dystansie do kilkuset kilometrów. Są to więc głównie przewozy z Polski do Niemiec . Od czasu otwarcia granicy z Niemcami, coraz więcej ludzi wyjeżdża do pracy do Niemiec, również na krótki czas. Mimo niezbyt korzystnej polityki podatkowej, tego rodzaju wyjazd jest dla młodych osób ciągle bardziej atrakcyjny niż wakacyjny zarobek na terenie Polski. Transport na tym dystansie odbywa się zazwyczaj w komfortowych samochodach mieszczących do 8 ludzi, najczęściej nocą. Jest to bardziej komfortowa alternatywa dla połączeń kolejowych, które nie docierają w każde miejsce. W cenę biletu na takiej trasie jest wliczony także przewóz bagażu – zobacz .

Bogaty rynek dla firm przewozowych
Przewóz na większą odległość sprawia więcej kłopotów natury logistycznej, przewoźników obsługujących dłuższe trasy jest więc stosunkowo mniej. Klientów na takie usługi jest bardzo dużo. Do najczęściej preferowanych państw na letni wyjazd do pracy należą między innymi Francja, Holandia, Belgia. Busy na tak długiej trasie są najlepszą metodą przewozu. Połączenia kolejowe na takich trasach są bowiem bardzo rzadkie, transport (Lankamer – autokary lublin) lotniczy jest natomiast o wiele droższy i łączy ze sobą tylko duże miasta. Dojechanie do małej miejscowości zlokalizowanej na wschodzie państwa może więc zajmować więcej czasu, niż podróż samochodem osobowym. Żeby ułatwić pracę firmom przewozowym, zlecenia na tego rodzaju transport(zobacz opaski identyfikacyjne dla pacjentów) trzeba składać z właściwym, najczęściej tygodniowym wyprzedzeniem.
Transport osób do Holandii
Tagi: