Kiedy nieco trzy lata temu otwierałem e-sklep co prawda byłem umiarkowanym optymistą, lecz mimo wszystko bardzo dużo było we mnie również lęku. Najzwyczajniej bałem się, iż choćby nie będę miał zbyt wielu klientów bądź zostanę w jakiś sposób wykończony przez konkurentów. Bardzo dobrze, że owe obawy nie zostały potwierdzone. Bo fakty są takie, iż nadal mam własny sklep – generalnie jestem uradowanym handlowcem, chociaż nie powiem, że w każdym przypadku wszystko jest odpowiednie. Chciałbym zatem udzielić Tobie w tym artykule odrobinę interesujących informacji dot. e-biznesu!

Zakupy przez internet

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością musisz poszukać dobrą firmę zapewniającą tworzenie sklepów internetowych i trafić w odpowiednią niszę. Jak i również musisz znaleźć dobrą firmę prawniczą, które specjalizuje się w prawie e – commerce, co zabezpieczy Cię przed dodatkowymi ogromnymi karami wynikającymi z nieznajomości prawa (dowiedz się wiecej). Są takie branże, które są w zupełności beznadziejne – przykładowo filmy. Większy sklep może zarobić na takim asortymencie niemałe pieniądze, lecz jeśli w grę wchodzi świeżak, którego nie stać na pokaźny magazyn, z pewnością mówimy o niewypale. Według mnie warto porozglądać się za tą branżą, w której są spore marże, a na dodatek nie ma za wielu towarów. Czyli zapełnienie magazynu nie będzie ogromnym kosztem. Być może jakieś kosmetyki? Możliwości jest wiele, istotne jest to by był większy popyt na taki asortyment.

Koniec z tradycyjnym handlem?

Autor: Atos
Źródło: http://www.flickr.com

W końcu nie chcemy, aby prowadzony przez nas e-sklep ciągle świecił pustkami. Choć zaznaczam,że często na nawet jednym kliencie w trakcie dnia można zarobić bardziej pokaźne pieniądze, aniżeli na 30, ale tych, którzy kupują coś niewielkiego. Wszystkim tym, których interesuje prowadzenie sklepu internetowego trzeba również (szczegóły tu…) trochę napisać na temat cen. Nie twierdzę, że gwałtowne obniżanie cen produktów ma jakikolwiek sens, ale w końcu w wielu przypadkach klienci korzystają z chociażby porównywarek cenowych. A więc w zasadzie sklep internetowy nie może być zbyt drogi.

Jeśli ten temat Cię fascynuje i szukasz więcej danych, to pod adresem (https://www.snmw.pl/skup-starych-banknotow/) znajdziesz ich wiele – będą one podobne tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Jednakże sensowna marża jest czymś o co trzeba zawsze walczyć.

Istotne w prowadzeniu e-sklepu jest również to, że w końcu bardzo często tak jakby zapominamy, iż i w Sieci reklama to dźwignia handlu. Czyli reklama sklepu z chociażby butami jest wymagana. W jaki sposób poszukiwać zainteresowanych asortymentem przez nas sprzedawanym? Cóż, bez wątpienia warto chociażby skorzystać z możliwości jakie daje Google. Czyli np. wykupienie reklamy kontekstowej i Adwords jest czymś na wagę złota. Godne zainteresowania jest również pozycjonowanie w wyszukiwarkach albo prowadzenie kampanii na Facebooku. Czyli podsumowując: zapewne poradzisz sobie z własnym biznesem w Internecie, lecz musisz na absolutnie wszystko zwrócić baczną uwagę. To samo tyczy się startupów, gdzie nie tylko liczy się pomysł ale również aspekty prawne – więcej na stronie: , gdyż bez odpowiedniej pomocy prawników, ktoś wykorzysta nasz pomysł przeciwko nam.
Garść porad na to, by Twój sklep w internecie działał bezbłędnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Tagi: