Jest bardzo dużo metod reklamowania przedsiębiorstw i usług. Można do tego celu użyć środków masowego przekazu lub też zastosować reklamę na rzeczach codziennego użytku. Z pewnością jednak w życiu codziennym najbardziej zwraca się uwagę na rozmaite reklamy zewnętrzne. Właściciele firm wykorzystujący formy reklamy tego rodzaju zdają sobie sprawę z tego, że im bardziej neizwykła i zwracająca uwagę reklama, tym więcej szans na sukces. W tej sytuacji z kolei sukces skojarzenie marki przez ewentualnych klientów oraz tworzenie miłych skojarzeń.

Najchętniej używaną odmianą jest na pewno reklama zewnętrzna. Są to rozmaite plakaty, billboardy, naklejki na szybach czy pojazdach i tak dalej. Nie wywołuje zdziwienia więc fakt, że druk banerów we Wrocławiu (przeczytaj więcej) zalicza się do usług, które wykonuje się w wielu różnych miejscach w mieście.

Reklama dźwiękowa

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z odmian reklamy spotykanej na zewnątrz jest reklama głosowa. Wiele osób jest nieświadomych faktu, że głośna muzyka słyszana z klubów czy barów to najczęściej efekt użycia specjalnych głośników w celu przyciągnięcia ewentualnych gości. Właściciele klubów powinni jednak pamiętać o regulowaniu odpowiednich opłat za odtwarzanie muzyki w miejscach publicznych; inaczej grozi im grzywna. W ostatnich latach popularne stały się reklamy odtwarzane z aut, szczególnie w kurortach turystycznych. W ten sposób reklamują się kluby, parki rozrywki i dużo innych obiektów. Ten typ reklamy bywa jednak bardzo uciążliwy, w szczególności gdy samochód jeździ przez cały dzień w obrębie niewielkiej miejscowości. Tym sposobem czasami zamiast przyciągnąć gości, odstrasza się ich.

Reklama wizualna

billboard

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo popularniejszą formą od audialnej jest reklama wizualna, a zatem taka, która działa na ludzki wzrok. Reklam tego rodzaju jest tak wiele, że czasami niewielkich wcale się już nie zauważa. Z tego powodu tak bardzo zwraca się uwagę na to, by były duże i rzucające się w oczy. Przykładem może być wykonywanie reklam na elementach komunikacji miejskiej, z wykorzystaniem specjalnej siatki. Dzięki niej pasażerowie wyglądają przez szybę, ale nie jest to bardzo komfortowe. Banery we Wrocławiu ( dodatkowe info na banery-druk.netdodatkowe info na a także reklamy na pojazdach komunikacji miejskiej, spotyka się w ogromnych ilościach.

Rozmaite metody na przykucie uwagi klienta – kilka słów o reklamie outdoorowej
Tagi: