Agregaty prądotwórcze to autonomiczne zespoły wytwarzające prąd, które zbudowane są z prądnicy poruszanej silnikiem spalinowym. Służą one do pozyskiwania energii elektrycznej tam, gdzie nie ma innych jej źródeł. Są wykorzystywane również, jako pomoc przy przeciążeniach sieci lub jeżeli występuje dłuższa przerwa w zasilaniu, dla odbiorników akceptujących tymczasowy zanik napięcia.

wiatrak

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Agregaty są niezastąpione przy wykończeniach budynków mieszkalnych, remontach itp. pozwalając na korzystanie z urządzeń elektrycznych tam gdzie nie ma zasilania elektrycznego. Do nich możemy podłączyć maszyny do cyklinowania czy też do wygładzania okien zrobionych z drewna. Ze względu na ich strefę działania dzielimy je na agregaty prądotwórcze o zastosowaniu morskim oraz o zastosowaniu lądowym. Mając na uwadze ich sposób produkcji wyróżnia się także agregaty ze sterowaniem automatycznym oraz ręcznym. Natomiast patrząc na ich montaż ukazują się ruchome agregaty prądotwórcze oraz agregaty stałe.

Zajmują Cię zaprezentowane tu treści? Jeśli tak, to rewelacyjnie – użyczamy specjalnie dla Ciebie dostęp ekstra do kolejnej witryny.

Właściwie na rynku jest tyle typów agregatów wytwarzających prąd, ile urządzeń i miejsc, którym mogą dostarczać elektryczności. Konkretne modele różnią się w szczególności parametrami mocy, która powinna być dopasowana do urządzenia, które ma być danym agregatem zasilane . Można nabyć urządzenie w formie przenośnej albo stacjonarnej. Najbardziej znane agregaty wytwarzające energię elektryczną to te, które mają zastosowanie w elektronice, w gospodarstwach domowych, w przemyśle turystycznym, w pracach budowlano-remontowych i wszelkich innych wykonywanych w warunkach polowych.

Osiągalne są agregaty produkujące prąd jednofazowe, trójfazowe, napędzane gazem lub foxess t5 benzyną, jak również wałkiem ciągnika rolniczego. Sporo firm oprócz handlu agregatami zajmuje się tak określanym wynajem agregatów. Tego typu obsługa najczęściej obejmuje dostawę sprzętu, rozruch, obsługę serwisową, dowóz paliwa oraz odbiór urządzenia. Jest to znakomite rozwiązanie np. dla organizatorów jakiś imprez w terenie czy występów. Niczym nie należy się martwić, wszystkim zajmie się firma pożyczająca agregaty jak .
Najlepsze generatory prądotwórcze
Tagi: