Obecny rok, na całe szczęście niedługo się kończy, to na pewno ciężki rok dla krajowej gospodarki. Chociaż na szczęście nie ma mowy o wejściu w kryzys, w końcu ciągle wzrasta dla nas stopień PKB, to jednakowoż w żadnym wypadku nie można mówić, że jest wspaniale.

Transport morski

Autor: michaelaw
Źródło: http://www.sxc.hu
W spedycji łatwo zauważyć regres. Pewnie to się niedługo wreszcie poprawi – przecież spedycja jest ze wszech miar istotną częścią gospodarki. Nierzadko firmy zajmujące się spedycją dają zatrudnienie wielu ludziom. Zresztą umiejscowienie naszego kraju jest praktycznie stworzone pod ową branżę.

Jednakowoż czy jest w ogóle sens ciągle skarżyć się na sytuację w branży spedycyjnej? Możemy napisać i przeczytać dziesiątki tekstów przedstawiających minusy naszej spedycji, lecz być może popatrzmy nieco bardziej optymistycznie na następny rok? A prawda jest taka, że w dalszym ciągu polska spedycja (dowiedz się więcej o usłudze: oferta spedycyjna mimo wszystko idzie do przodu. Dlaczego? Wystarczy zwrócić uwagę na choćby Łódź oraz okolice. Ale także Gliwice. Te miejsca łączy to, że są bardzo dobrze skomunikowane z resztą kraju, Starego Kontynentu, ogólnie całego świata.

W dalszym ciągu sporo brakuje, drogi nie są do końca wybudowane, ale niezły rozwój infrastruktury powoduje, że w sumie możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość. Z pewnością ogromnym problemem są nieustannie rosnące ceny benzyny. Ciężko rozplanować wydatki związane z prowadzeniem biznesu. No dobrze, lecz warto również napisać trochę o transporcie kolejowym. W naszym kraju największym spedytorem kolejowym naturalnie przedsiębiorstwo Cargo. Zasadniczo owa firma po sprywatyzowaniu nareszcie wyszła na prostą – w sumie można śmiało powiedzieć, że jest naszą dumą.

Trzeba również pamiętać, iż choć generalnie morze nie odgrywa gigantycznej roli w Polsce, przecież nie czerpiemy jak powiedzmy Norwegia mega kasy z połowu ryb oraz ropy, to jednakowoż niewątpliwie spedycja morska (dowiedz się więcej na ten temat: ITL OMEGA podajnik rolkowy morski) także jest czymś ze wszech miar istotnym. Zwłaszcza chodzi o Gdańsk. Niewątpliwie musimy docenić rangę spedycji morskiej, bo historia Polski pokazuje, że dostęp do Morza Bałtyckiego jest nadrzędną wartością. Zatem szybko podsumowując temat spedycji w przyszłym roku: będzie sporo lepiej, niż dzisiaj.

Sądzisz, że potrzebny jest Ci kompleksowy raport na ten zagmatwany temat? Śpieszymy z pomocą – rzetelne informacje odszukasz na naszej następnej stronie.

To coś pewnego!

Transport towarów drogą morską, lądowa i powietrzna w przyszłym roku
Tagi: