Energicznie zmieniające się środowisko pracy sprawia, że zatrudnieni często zmieniają własne miejsce i ojczyznę w celu znalezienia lepszych czynników pracy. Organizacje stoją więc przed problemem znacznej rotacji wartościowych pracowników. W szczególności widać to w globalnych korporacjach, gdzie pracuje międzynarodowy personel.

Jakie podstawy zapewnić swoim pracownikom, by zechcieli zżyć się z organizacją na długi czas?

oferta pracy

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś, kiedy znajomość języka nie jest już barierą a środowisko biznesu jest znacznie bardziej zróżnicowane, zatrudniający ma wręcz obowiązek dopasować warunki panujące w firmie i kulturę organizacyjną tak, aby każdy czuł się w niej dobrze. Jest gama technik tzw. zarządzania różnorodnością.

Zaciekawił Cię ten tekst? Masz ochotę pozostawić jakieś komentarze o nas (https://zlikwidujdlugi.pl/o-nas/)? Będzie to dla nas niezwykle miłe przeżycie.

Jeśli mamy zamiar zakomunikować, że nasza organizacja jest nastawiona na każdego aplikującego pracownika, bez względu na płeć, wiek czy przynależność religijną, pomocne nam będą . Można w nich wstawiać takie treści jak: „u nas można być sobą” czy „nie stawiamy barier wiekowych”.

Kiedy personel jest szczerze zżyty ze swoją firmą?

Nastrój w pracy to jeden z nadrzędnych elementówwpływających na chęć do pracy oraz zaangażowanie pracowników. Należy wdrożyć takie programy, które zapewnią wszystkim równy dostęp do awansu. Często popełnianym błędem jest niepisane precyzowanie charakteru pracownika, który powinien posiadać te wytyczne odnoszące się do wieku, wyglądu czy płci. Te zachowanie należy dobitnie niwelować w organizacji. Zatrudniony musi czuć stabilizację oraz wsparcie. Inaczej skutek może być taki, iż pracownik zacznie asekuracyjnie wyszukiwać nowe oferty pracy.

Po co organizacji różnorodna struktura zatrudnionych?

Organizacja, w której funkcjonuje polityka różnorodności lepiej dopasowuje się do energicznych warunków rynkowych. Powstaje również ekosystem sprzyjający obustronnemu wpływaniu na siebie osób o zróżnicowanym wieku czy płci. Dla przykładu długo pracujący zatrudniony ma możliwość przekazać wartościowe know-how nowo zatrudnionemu, zaś młodszy pracownik ma możliwość wnieść świeży pogląd na postrzeganie pewnych procesów mających miejsce w środku organizacji.

Jak wdrożyć zarządzanie różnorodnością do organizacji?
Tagi: