Chociaż tak naprawdę dużo słyszy się o tym, że dbanie o środowisko naturalne to niesamowicie ważna kwestia, to gdy spaceruję ulicami mojego miasta, najzwyczajniej wyraźnie widzę, iż nie jest aż tak dobrze. Widuję wiele papierków, co jest szkodliwe dla natury, lecz także powodujące, iż nasze miasta nie wyglądają aż tak elegancko jak byśmy tego chcieli. Nie chcę być może w owym artykule pisać na temat zmiany prawa, bardziej srogiego karania ludzi, którzy śmiecą. Chyba będzie lepiej, jeśli pomyślimy co zrobić, aby Polacy bardziej ochoczo przestrzegali już obowiązujące prawa. Ważne są chociażby pojemniki na śmieci…

kosze na śmieci

Autor: PEKA
Źródło: PEKA

Muszą być one niewątpliwie rozstawiane w większych ilościach. Doskonale wiem, że polskie miasta nie są zamożne, toną w długach, ale tak naprawdę plastikowe kubły na śmieci to inwestycja na całe lata. A więc jeśli zostanie rozstawionych o wiele więcej koszy, w automatyczny sposób zmniejszy się liczba papierków na chodniku. Naturalnie i tak nie będzie perfekcyjnie, ponieważ niektórzy ludzie sądzą, że żyją w buszu, ale bez wątpienia trzeba pamiętać o pojemnikach plastikowych na wszelkiej maści odpady – zapewne wszyscy mogą się ze mną zgodzić.

Sądzę, iż prawo – łukasz sołtys powinno być srogie, lecz niewątpliwie musi być także egzekwowane.

To dobry moment, żeby dowiedzieć się więcej informacji na ten temat – potrzebne będzie jedynie oficjalne źródło, które wyświetli potrzebne informacje.

Czyli odpowiednie służby muszą efektywniej działać. Należy również nieco napisać odnośnie selektywnej zbiórki odpadów. W moim mieście posiadamy te pojemniki na śmieci, które są całkowicie zgodne z unijnymi normami, ale to nadal coś mało popularnego. Kiedy byłem przez jakiś czas w pięknej, ale mroźnej Finlandii, doszedłem do wniosku, iż selektywna zbiórka odpadów (więcej info: w żadnym razie nie powinna być pomijana. Fakty są takie, że wiele od tego jak postępujemy codziennie z odpadami zależy.

Bardzo często uskarżamy się chociażby na ostatnią reformę dot. właśnie śmieci. Według mnie to bardzo dobra decyzja – naturalnie niedopracowana, lecz jakby nie patrzeć sprawiająca, że będzie dużo więcej porządku ze śmieciami. Przed kilkoma dniami byłem na grzybobraniu – naprawdę nie chcę, aby nadal polskie lasy były zaśmiecane. Czyli jak widzimy, w zasadzie nie ma większego kłopotu z tym by jakoś pomóc środowisku naturalnemu. Jednakże fakty są takie, że nie w każdym przypadku chce nam się o tym pamiętać. Musimy jakoś zmienić swoje rozumowanie, a natura będzie dużo bardziej zadbana.

W jaki sposób właściwie dbać o naturę?
Tagi: