Zarówno młody jak i doświadczony przedsiębiorca ma świadomość tego, że kierowanie działalnością wymaga poprawnego prowadzenia dokumentacji rozliczeniowej. Im większa firma, tym więcej transakcji dotyczących usług, kupna i sprzedaży. Z tych tzw. „zdarzeń gospodarczych” obowiązkiem firmy jest się rozliczyć. Jak tego dokonać i nie zwariować?

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dokumentem świadczącym o zaistnieniu „zdarzenia gospodarczego”, o którym była już mowa, jest np. rachunek bądź faktura VAT. Z badań statystycznych wynika, że właściciele firm MŚP najczęściej podejmują decyzję o samodzielnym prowadzeniu ksiąg z powodu ograniczenia kosztów. To między innymi z myślą o nich powstały specjalistyczne programy służące między innymi do wystawiania faktur VAT, zarządzania nimi oraz obsługi księgowej firmy. Tego rodzaju aplikacje można nabyć w sklepie i zainstalować na stałe w komputerze, albo korzystać z nic online.

Trzeba wiedzieć, że obsługa faktur to niezwykle powolny oraz pracochłonny proces, dlatego opłaca się zainwestować w jego optymalizację. Dokumenty płatności przyjmuje się, sprawdza pod względem merytorycznym i finansowym, później księguje, opisuje, zatwierdza, a na koniec zarchiwizuje.

Jeśli omawiany w tym miejscu artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć również też inny tego typu materiał.

Wiele tych cennych kartek nigdy nie wraca – giną gdzieś na biurkach lub przepadają w stosach druków w szufladach, a nawet (przez pomyłkę) w niszczarkach.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Co miesiąc należy obsłużyć całe mnóstwo faktur z pomocą może przyjść defekowane do takich celów oprogramowanie, jak np. Kofax. Ten specjalistyczny oprogramowanie do wykonywania skanów, które wiele dodatkowych i niezwykle przydatnych funkcji, m.in. kompresji, polepszania jakości dokumentów w technologii VRS, masowego skanowania, odczytu kodów kreskowych i 2D, a ponadto posiadaj wiele innych przydatnych cech.
W szeregu pozostałych czynności, takich jak obieg faktur (użyteczny link) pomogą z kolei programy takie jak SAP czy ELOF (Elektroniczny Obieg Faktur). Te oproużyteczny linkszczają i znacząco usprawnianą cały proces: opisywanie, zatwierdzanie i akceptowanie faktur oraz ich obieg. O ile system SAP jest mocno rozbudowany w swojej funkcjonalności, tak do wyboru przedsiębiorcy na rynku i w internecie jest jeszcze całe mnóstwo innych, znacznie prostszych programów. Trzeba jedynie wybrać odpowiedni dla potrzeb prowadzonej działalności, odbyć proste szkolenie, żeby zacząć samodzielną pracę z aplikacją.

Profesjonalne oprogramowanie służące zarządzania FV w firmie