Ceny rosną, pensje stoją w miejscu, czyli nie wzrastają. To powoduje, że typowy zjadacz chleba ma nieco mniejsze pieniądze do wydania. Na dodatek jego humor nie jest dobry, więc wydaje jeszcze mniejsze pieniądze. Co to oznacza dla biznesmenów, których byt zależy głównie od kondycji finansowej polskiego konsumenta?

wzrosty i spadki

Autor: Office for National Statistics
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, z całą pewnością należy skuteczniej walczyć o klienta – no dobrze, ale jak? Nie radziłbym znacząco zaniżać cen, ponieważ prawda jest taka, że to najzupełniej nieopłacalne. To znaczy może trochę opłacalne, ale można powiedzieć, że wyłącznie wtedy, gdy mieliśmy wcześniej większe narzuty. Optuję za tym by inwestować w marketing. Które metody marketingowe powodują spore wsparcie sprzedaży w firmie? Cóż, na szczęście tego typu rozwiązań jest sporo – zobacz .

Przykładowo ważne jest to, aby nigdy nie sądzić, że programy lojalnościowe nie są czymś opłacalnym.

Zaciekawiony tematem? Czytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (https://tarasfactory.pl/oferta/wanny-ogrodowe/swim-spa/), który przekieruje Cię na stronę. Zachęcamy!

Myślę, iż w bardzo wielu przypadkach to jest tak, że przy sensownym programie mamy okazję znacząco zyskać. Weźmy przykładowo lokal serwujący pizzę: jak zatem w biznesie gastronomicznym mamy okazję walczyć o klienta, który nieustannie będzie do nas powracał? Cóż, przykładowo czymś niesamowitym jest chociażby to, że przecież można stosować kartę stałego klienta. Uważam, że to bardzo dobry pomysł!

Czyli gdy klient w określonym czasie zakupi u nas pizzę – w trochę bardziej pokaźnych ilościach, po prostu dostanie jakąś zniżkę. Zniżka jest OK, ale możemy również zaoferować dla stałego klienta bezpłatne jedzenie. Bo niby kto nie lubi jeść bez płacenia? Gdy marże są spore, to generalnie tego typu metody nie są sporym kosztem. Myślę, iż przedsiębiorcy w Polsce nadal do końca nie wiedzą jak dbać o klienta – to nic dobrego.

Efektywny program motywacyjny jest w stanie dać dużo profitów – trudno miewać odnośnie tego jakiekolwiek wątpliwości! Oczywiście pizzeria to wyłącznie jeden z przykładów, w zasadzie można zastosować ową zasadę w praktycznie wszystkich rodzajach interesów. Myślę, że jeśli większa liczba przedsiębiorców będzie szanowała swoich klientów, gospodarka naszego kraju będzie w o wiele lepszym stanie. W końcu nie tylko ja tak rozumuję: w sumie trudno rozumować, że można prowadzić biznes, zwiększać sprzedaż, bez dbania o klientów.

W jaki sposób podwyższyć sprzedaż we własnej firmie?
Tagi: