nagrzewnice elektryczne

Źródło: www.klimatop.pl

Normalna {wilgotność powietrza waha się między 45% a 55%. Nieprawidłowość tej normy może prowadzić nie tylko do pleśni i grzybów na ścianach, ale także do bardzo poważnych zdrowotnych problemów. Gdy pewnego dnia odkryjemy że przy oknie, za szafą lub w łazience widoczny jest groźny meszek, mamy pewność, że musimy zbadać poziom wilgoci w mieszkaniu. Mógłby przydać się również klimatyzator (zobacz|sprawdź klimatyzator) przenośny.

Jak obniżyć poziom wilgoci?Może okazać się zaskakujące, jednak poziom wilgoci w mieszkaniu może podnosić się poprzez codzienne aktywności, np. gotowanie, prasowanie i codzienne prysznice. Jeśli wliczymy do tego słabą {wentylację w pomieszczeniach, to jesteśmy zobligowani zgłosić się po pomoc. Żeby pozbyć się grzybów ze ścian, musimy osuszyć mieszkanie.

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Dlaczego jest tak wilgotno?Jeśli zareagujemy w odpowiednim momencie, zdiagnozowaliśmy problem i grzyby nie zdążyły jeszcze zbyt głęboko wniknąć w strukturę ściany, jest szansa, że wystarczy uzbroić się w specjalistyczne osuszacze powietrza, umożliwiające nam zlikwidować wilgoć do normalnego poziomu. W tym celu posłużą nam również nagrzewnice powietrza. Oczywiście szczególnie potrzebne w mieszkaniach będą wersje na prąd, które nie są tak uciążliwe jak {gazowe i pozwalają się dowolnie przestawiać.

Co dalej?Jak już uporamy się z problemem grzybów obowiązkowo dopilnujmy, by wilgotność trzymała się teraz na wymaganym poziomie. By nie przesuszyć mieszkania dobrze jest – szczególnie w nasilonym {sezonie grzewczym – uruchomić nawilżacze powietrza. Mają one z reguły postać ceramicznych pojemników instalowanych na grzejnikach.

Jeśli stwierdzisz, że zawarte w tym artykule informacje są warte uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku. Odnajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Źródło: Uni-lux.pl
jaka jest odpowiednia wilgotność domu
Tagi: