Obecnie w artykułach jubilerskich coraz częściej ukazują się rozmaitego rodzaju kamienie szlachetne i minerały, które mają wyjątkową estetykę i są ogólnie oceniane przez fachowców, za elementy niezwykłego standardu. Oczywiście nie są one sporych rozmiarów, jednak umożliwiają doskonale dopełnić cały ubiór danej osoby, jaka zdecyduje się na kupno i zastosowanie takiego produktu.

szmaragd

Szafir, to jeden z częściej pojawiających się kamieni szlacheckich w jubilerstwie. Pochodzenie szafiru obejmuje kilka krajów i to też wpływa na zróżnicowane kolory i odcienie. Rzecz jasna przed zastosowaniem tego surowca w czynnościach stricte jubilerskich, jest on poddawany specjalistycznym pracom, które mają za zadanie wyczyścić szkliwo, żeby poprzez to wyglądał on niezwykle korzystnie i posiadał znakomity połysk. Przeważnie jest on polecany w postaci pierścionków, naszyjników itp. To produkt doskonałej klasy, stąd też jego cena jest spora, ale na pewno koszt tej biżuterii jest całkowicie odpowiedni.

Także ogromną popularnością wśród jubilerów i kolekcjonerów kamieni i minerałów, cieszy się szmaragd, który jest lepszy niż szafir. Jest to minerał, jaki także znajduje się w wielu krajach i również posiada różne kolory. Oczywiście minerał ten przedstawia niesamowicie aksamitny wygląd, poprzez co niezwykle rzuca się w oczy i robi ogromne wrażenie. Jest to minerał wysoko ceniony przez sporą grupę fachowców w dziedzinie geologii, jubilerstwa itp. Posiada on wyjątkową prezencję, jaka zachwyca praktycznie w każdej jego formie. Różnorodność pochodzenia spełnia w tym przypadku ważną rolę, gdyż jego wydobywanie np. w Tajlandii i Australii powoduje, że posiada zupełnie zróżnicowane kolory, lecz prezentuje znakomity blask i jest doskonałym surowcem, jaki preferowany jest to wyrobów biżuterii.

W praktyce, jest to minerał trudno dostępny, dlatego zazwyczaj można go pozyskać właśnie w punktach jubilerskich, w jakich polecany jest w formie biżuterii, ale także są udostępnione pojedyncze minerały, jednak w małych rozmiarach. Wielu specjalistów charakteryzuje niezwykle szczegółowo ten minerał, dlatego że jest on obrabiany na kilka sposobów, by przez to wydobyć z niego to co bardzo cenne. Każdy z tych sposobów pozwala zmienić jego prezencję, lecz mimo to zostaje niepowtarzalny aksamitny kolor i także zadziwiający blask więcej informacji – http://www.gemeo.pl/szablon2/page/19-szmaragd.html.
Szmaragd i szafir stosowane są do produkcji produktów jubilerskich
Tagi: