Stal jest podporą polskiej ekonomii! Może San Marino może poradzić sobie bez firm z branży stalowej, chociaż i tak ją importują, to z pewnością problemy w branży stalowej sprawiają, iż gospodarka tak jakby ulega pogorszeniu. Oczywiście nierzadko tego nawet nie odczuwamy, nie dostrzegamy zjawiska, które zasadniczo nie jest zbytnio popularne, ale prawda jest taka, że w żadnym wypadku nie powinniśmy przesadnie deprecjonować znaczenia stali.

ssab.com

Źródło: ssab.com

Takie są właśnie realia naszego kraju. A zresztą Chiny, Niemcy czy USA są jeszcze mocniej uzależnione od stali.

Jeżeli stal (polecamy formatki z blachy nierdzewnej) konstrukcyjna ulega potanieniu, w sumie nie można sądzić, że to świetna informacja. Ze stalą jest jak z choćby krakowskimi domami – niby sympatycznie, iż co jakiś czas można zauważyć duże spadki w cenach, ale w końcu gdy nieruchomości znacznie tanieją, prawdopodobnie mamy do czynienia ze znacznym spowolnieniem ekonomicznym. I właśnie z tego powodu niby nie powinniśmy oczywiście przesadnie wyczekiwać obniżek cen na rynku stali, lecz nie powinniśmy także sądzić, że to zdrowa sytuacja, gdy najzwyczajniej cięcie (więcej) tanieje. Może to odrobinę dziwne, lecz tak właśnie jest w tej branży!

ssab.com

Źródło: ssab.com

Doskonale, iż w dalszym ciągu stal jest istotną gałęzią krajowego przemysłu, bo pieniądze jakie wpływają do portfeli Polaków – pracowników, ale również jakby nie patrzeć każdego Polaka, są znaczne. Kiedy gigant z branży stalowej zapłaci sowity podatek, automatycznie każdy jakoś na tym zyskuje. Choć naturalnie nie przesadzajmy zbytnio z podatkami, ponieważ o ile niewielka firma nie ma zasadniczo ratunku przed urzędem skarbowym, to giganci znają dużo sztuczek, dzięki to którym zarobią górę kasy. A kiedy dojdą do wniosku, iż jest bardzo źle, pewnie przeniosą działalność gdzieś indziej. Nie należy dopuścić do tego!

Owy tekst jasno pokazał, że stale specjalne bądź nierdzewne odgrywają wielką rolę w gospodarce. Jeśli będziemy dbać o to, aby w dalszym ciągu stal dawała tak jakby wszystkim interesujące zyski, będzie bardzo dobrze. Jednakże nawet jeśli na Starym Kontynencie nie zostanie nawet pojedynczy producent stali, i tak będziemy codziennie z niej „korzystali”. Życie bez stali jest czymś niemożliwym zobacz stal od SSAB.

Dlaczego stal jest tak ważna w Polsce?
Tagi: