Aktualny rynek pracy tak szybko ulega zmianom, że te profesje, na które jeszcze kilka lat temu był popyt, w tej chwili nie napotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje w tej chwili największe powodzenie?

Zatrudniający deklarują, iż największe deficyty występują w grupie wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalizacji. Mimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej cały czas ukazują się utrudnienia ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy widoczny jest też znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie jest gwarancją, że na pracę mogą szybko liczyć wszystkie osoby z dyplomem inżyniera. Pracodawcy cenią bowiem zdobyte doświadczenie, jednak co możemy wiedzieć w tym temacie gdy właśnie uzyskaliśmy dyplom. Pozostaje jedynie pokornie czekać na zdobycie praktyki podczas pracy w zawodzie. (Zobacz też oferty pracy administrator nieruchomości)

Time work

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Nadal na całkiem szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć wprawni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Wiecznie poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Handlowców poszukują w zasadzie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Zawód ten jest zawsze na czasie i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Przeszkód ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź praca gniezno) Rozwijająca skrzydła polska gospodarka opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.

Nie możesz się doczekać nowych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie fantastyczną informację – kliknij faktury programy w poniższy link i ciesz się czytaniem.

Kolejną dziedziną jest informatyka, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu dostarcza nam nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. W parze z informatyką idzie rozwój internetu, jego ogromny potencjał i możliwości, z tej przyczyny informatycy z całą pewnością bezrobotnymi w Polsce długo nie pozostaną. (News oferty pracy sopot)
Bądźmy świadomi jednak, że nie tylko doświadczenie oraz studia otworzą nam wrota do sukcesu. To również sztuka pracy w zespole, wykazanie inicjatywy a także otwarty umysł na nowe wyzwania sprawią, że zyskamy w oczach przyszłego szefa.
Rynek pracy w Polsce
Tagi: