Komputery przenośne są współcześnie bardzo często używane. Ich zasadnicza przewaga nad urządzeniami stacjonarnymi polega na ich przenośności. Laptopa można bowiem zabrać ze sobą w każde miejsce, zwłaszcza jeżeli jest on małych rozmiarów. Tego rodzaju pomysł w znaczny sposób ułatwia na przykład naukę. Student czy uczeń może wziąć ze sobą laptopa do biblioteki i tam uczyć się korzystając ze zbiorów bibliotecznych. Komputery takie są jednak narażone na dużo różnych uszkodzeń, które wynikają niekiedy z częstego i niedbałego transportu.

Naprawa laptopów

Autor: Matteo Doni
Źródło: http://www.flickr.com

Są to więc maszyny narażone w szczególnym stopniu na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Ponadto ogólnie rzecz biorąc są bardziej delikatne od komputerów stacjonarnych i w większej ilości przypadków potrzebują napraw. Pomocne są w tym różnego rodzaju serwisy. Można je znaleźć wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładowe hasło „naprawa laptopów” lub tylko przejdź: link. Jeżeli chodzi o usługi wykonywane przez takie pogotowie komputerowe, bezsprzecznie zaletą jest możliwość dojazdu i usług w miejscu zamieszkania klienta.

idealny laptop

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

PrzegrzewanieKomputery przenośne generalnie są bardzo wrażliwe na wysoki poziom ciepła. Niejednokrotnie bywa tak, że w zestawieniu z komputerami stacjonarnymi w kwestii maksymalnego czasu korzystania wypadają blado. Tradycyjne urządzenia mają bowiem zupełnie inny system chłodzenia i wentylacji, który działa zazwyczaj o wiele lepiej niż w urządzeniach przenośnych. Charakterystyczną cechą laptopów jest również możliwość wykorzystywania ich w wybranym miejscu. Skutkuje to nierzadko trzymaniem ich przez użytkowników na przykład na pościeli, która zasłania otwory wentylacyjne i utrudnia chłodzenie urządzenia. Takie działanie miewa bardzo negatywne skutki dla komputera.

Matryca
Laptopy wyróżniają się typową konstrukcją, ich ekran połączony jest z częścią z klawiaturą ruchomo, by można było urządzenie zamykać. Takie łączenie jest jednak podatne na uszkodzenia, więc posiadacze komputerów nierzadko skarżą się na uszkodzenia tej części. W punkcie łączenia znajduje się specjalna taśma, którą w sytuacji poważnej awarii powinno się wymienić. Jej awaria objawia się nierzadko efektami pojawiającymi się na wyświetlaczu komputera. Pojawianie się różnego rodzaju pasków i martwych pikseli na ekranie może być objawem uszkodzonej matrycy lub taśmy. W takich sytuacjach trzeba koniecznie udać się do serwisu – moja strona internetowa.

Wyświetl większą mapę
Gdy serwis komputerowy jest ostatnim lekarstwem ocalenia laptopa…
Tagi: