Kiedy dochodzi do poważnego zdarzenia, niezmiernie istotne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym czasie może uratować poszkodowanemu zdrowie lub zapobiec groźnym powikłaniom. Niezwłoczna i zdecydowana reakcja jest bardzo istotna. Patrząc na to jest wskazane bezzwłocznie wzywać pogotowie ratunkowe.

Nasze zakłady pracy nie są bezpieczne. Przede wszystkim jeżeli pracujemy w dużej korporacji, gdzie w każdej chwili poruszamy się w tłumie innych pracowników. Opierając się na statystyce najczęściej do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi na korytarzu lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy kontakt z urządzeniami elektrycznymi. W tym miejscu najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy krząta się w takim pokoju bardzo dużo pracowników i łatwo na siebie wpaść. Warto przestrzegać w tej dziedzinie przepisów bhp (więcej na ). Taka sama historia rozgrywa się na schodach, kiedy wychodzimy do sklepu lub na papierosa. Wtedy właśnie bardzo często dochodzi do upadków, które mogą być groźne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to podstawa. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pomaga stabilizować poszkodowanego i przenieść go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalistyczne pasy zabezpieczające oraz stabilizator głowy, który ma na celu ochronić odcinek szyjny kręgosłupa.

Warto też w każdej sytuacji mieć w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Wiemy doskonale, że praca to częsta przyczyna stresu. Jesteśmy wyczerpani, nie dosypiamy i spożywamy zdecydowanie za dużo kawy.

szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego pracujemy pod nieustającą presją. To wszystko potrafi doprowadzić do omdleń, czy nawet stanów przedzawałowych. Kiedy powiadamiamy pogotowie, warto już przez telefon podać dyspozytorom informację na temat ciśnienia poszkodowanego. To urządzenie jest niesamowicie proste w obsłudze. Wystarczy tylko nałożyć je na nadgarstek, zaczekać moment i odczytać wartość. Jakakolwiek pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo ważna. Nasze działania mogą uratować komuś życie. Z tego powodu nie obawiajmy się pomagać. Zwracajmy uwagę na fakt, że w jej obręb wchodzi także zawiadomienie pogotowia. Każda firma jest zobowiązana szkolić w tym zakresie swoich pracowników. Jest to bez wątpienia przydatna wiedza, tak samo jak szkolenia z bhp, która potrafi się przydać w codziennym życiu.

Na ratunek w biurze
Tagi: