Mielec. Znaczący ośrodek przemysłowy na terenie województwa Podkarpackiego. Kojarzony głównie z przemysłem lotniczym, jako że to właśnie tutaj mają swą siedzibę Polskie Zakłady Lotnicze.

Miasto wyróżnia duża aktywność gospodarcza oraz wysoki poziom przedsiębiorczości – to bardzo dobrze rozwinięty ośrodek przemysłowo-handlowy, a co za tym idzie coraz niższe bezrobocie. Przyczyn dobrego wyniku można poszukiwać w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która tu powstała i która znacznie przyczyniła się do rozgałęzienia przemysłu w mieście i unormowania sytuacji gospodarczej. Na powierzchni strefy ulokowanych jest spora ilość przedsiębiorstw prywatnych, w większości przemysłu lekkiego. Główne rodzaje przedsięwzięć to przemysł, handel i naprawy, budownictwo, obsługa nieruchomości i firm czy transport. (Oferta: praca puławy)

oferty pracy

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Miejmy na uwadze, iż informatyka – sfera, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu, pojawia się w dzisiejszych czasach w większości dziedzin. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego ogromny potencjał i możliwości, dlatego informatycy nie powinni pozostać bez pracy. Powodzeniem cieszą się także zawody mające związek z opieką i ochroną zdrowia.zweryfikuj stronę eena.pl

Jakie jeszcze zawody poszukiwane są w okolicy Mielca? Zwróćmy uwagę na tablicę ogłoszeń czy też sprawdźmy oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, na przykład: oferty pracy Mielec – a pojawią się nam wszelakie oferty. Jeżeli chcemy bardziej sprecyzować nasze oczekiwania określmy w tytule nasz zawód, dodając np. praca zbrojarz. Jest szansa, że ominie nas rozgoryczenie, którego czasami doznajemy po odwiedzinach w Urzędzie Pracy i w domowym zaciszu znajdziemy przynoszący profity etat. Mimo iż cały czas tak wiele osób figuruje w rejestrze jako bezrobotni, i tak funkcjonują na rynku tzw. zawody deficytowe, czyli te przy których pojawia się większa ilość ofert pracy niż jest chętnych. Obecnie czołówkę zawodów w tej kategorii tworzą: telemarketer, robotnik gospodarczy oraz pracownik biurowy.
Mówi się, iż to będzie dobry rok dla polskiej gospodarki – więc tej myśli się „trzymajmy”.
Propozycje pracy
Tagi: