Teraz zatrudnienie odpowiedniego pracownika jest niezwykle ważnym składnikiem działalności każdej firmy. Kiedy jednak odszukamy już tego typu osobę, która świetnie sprawdzi się na konkretnym stanowisku, należy również zadbać o ciągły wzrost jej umiejętności. Realizuje się to zazwyczaj przy pomocy różnego typu szkoleń, najpierw jednakże trzeba wiedzieć, w jakich kategoriach rozwój naszych pracowników nie odbywa się tak jakbyśmy tego chcieli.

Ważne jest więc rozpatrzenie dokonań pracowników oraz poddanie analizie tego co jeszcze należy poprawić. W tymże celu, najczęściej przeprowadza się okresowe oceny pracowników (sprawdź system elevatosoftware) firmy, które mają wykryć wszystkie szwankujące elementy w pracy osób zatrudnionych na określonym stanowisku. Obecnie są one wykonywane przez większość firm w naszym kraju i przynoszą świetne efekty.

Biznesmen

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wypełniając swoje obowiązki w stu procentach, licząc się ze zdaniem reszty, uczciwie grupowo, ale nie zapominając o swoich prawach, można się liczyć ze szczególnie dobrym wynikiem, a ocena pracowników na koniec danego okresu przedstawi taką osobą w najlepszym świetle. Ocena pracowników jest również przydatna do tego, aby określić obszary konieczne do rozbudowy przedsiębiorstwa oraz by rozbudować coaching.

Wiele osób, kiedy słyszy hasło ocena okresowa pracownika wyobraża sobie czynności, które mają na celu znalezienie najsłabszego ogniwa w firmie i dokonanie zwolnień w personelu.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź biuro rachunkowe szczytno teraz, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej też jest wartościowe.

Z powodu takiego postrzegania sprawy, ocena pracownicza niejednokrotnie powoduje lęk wśród osób zatrudnionych w konkretnym przedsiębiorstwie. Nie powinno tak jednakże być, ponieważ takiego typu oceny powinny jedynie przedstawić jak następuje wzrost kwalifikacji pracownika na określonym stanowisku. Jeżeli wyniki nie są dobre, następnym działaniem przełożonych ma być poprawa możliwości, za pomocą których taki rozwój ma mieć miejsce, a nie zwalnianie podwładnych. W związku z tym, ocena pracownicza powinna być postrzegana przez pracowników jako możliwość pokazania swym przełożonym, słabych stron w funkcjonowaniu określonych działów przedsiębiorstwa.

Ocena pracownika przez menedżera

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Czy ocena 360 stopni (ocena 360 z wywiera pozytywny wpływ na wykonywaną pracę, motywuje pracowników do osiągania coraz to lepszych efektów oraz usprawnia pracę całego zakładu? Czy może powoduje obniżenie efektywności? Takie pytania zadaje sobie wiele osób na stanowiskach kierowniczych, kierujących przedsiębiorstwami. Zastanowić się można nad tym, czemu ocena 360 stopni zawdzięcza swoje określenie. Jest to okresowe podsumowanie pracy konkretnej osoby z przedsiębiorstwa, którą ocenia całe otoczenie będące niejako dookoła. Spotkać można również inne określenia, takie jak np. ankieta 360 stopni albo 360 feedback.

Niesamowicie ważna okresowa ocena pracowników
Tagi: