Sklep zoologiczny to miejsce, w którym można nabyć różnorodne produkty dla zwierząt. Są tam więc pokarmy dla psów, kotów i pozostałych zwierząt, akwaria, legowiska, obroże i wiele innych. Poza tym w większej części sklepów tego rodzaju dostępne są także żywe zwierzęta.

W tego rodzaju sklepie można uzyskać profesjonalną poradę na temat trzymania w domu zwierzęcia, a także jego żywienia i higieny. Sklepy zoologiczne bardzo często oferują również akcesoria dla wędkarzy. Przeciwieństwem sklepu tradycyjnego na dzień dzisiejszy staje się sklep zoologiczny online, którego niezaprzeczalną zaletą jest wygoda w dokonywaniu zakupów.

Karmy i akcesoria dla psów

Karma sucha dla kotów Acana

Źródło: www.zwierzakowo.pl

Różnego rodzaju produkty służące do pielęgnacji psów stanowią w większości przypadków większą część oferty sklepów zoologicznych. Psy są bowiem nadal najchętniej kupowanym zwierzęciem domowym. Karmy dla psów są dostępne w znacznej liczbie gatunków. Sucha karma (Karma dla psów i kotów) dla psów jest towarem bardzo chętnie wybieranym przez właścicieli oraz hodowców. W połączeniu z karmą w puszce stanowi kompletną dietę dla zwierząt, dopasowaną do wieku. Zdecydowanie pomocna strona, mądrze jest odwiedzić o sklepie Zoologiczny-Świat Należy pamiętać, by przy udostępnianiu suchej karmy umożliwiać nieprzerwany dostęp do czystej wody do picia. Działa wiele przedsiębiorstw zajmujących się produkcją karm. Przykładowo w przypadku firmy Purina karmy dla psów są najczęściej kupowanym produktemtowarem. Istniają w różnych rodzajach i smakach, dostosowane są do wieku zwierzęcia, a niekiedy także do wielkości i rasy. Innym popularnym produktem są karmy suche dla psów Acana. Firma ta zajmuje się importem i sprzedażą karm zagranicznych.

Inne produkty
Oprócz produktów takich jak niezwykle popularne karmy dla psów Pronature, w sklepach zoologicznych kupić można dużo innych wyrobów. Są to zabawki dla kotów, koszyki dostosowane do budowy i potrzeb różnych zwierząt (kliknij to o zabawkach dla kotów), klatki dla ptaków i małych zwierząt. Często wybierany jest również żwirek dla kotów. Podobnie jak karma, występuje w przeróżnych odmianach. Aktualnie bardzo popularne są rodzaje żwirku syntetycznego, które po zużyciu można wyrzucać do toalety, ponieważ są rozpuszczalne w wodzie. Należy zwracać uwagę na to, by dostosować żwirek do potrzeb kota, dokładnie obserwując jego zachowania. Poza żworkami oferowane są róznież kuwety, które mogą być odkryte i zakryte.
Sklepy dla zwierząt
Tagi: